Меню Офіційна сторінка Укргідроенерго на Facebook Офіцій канал Укргідроенерго на YouTube

Еконовини

Фахівці Укргідроенерго взяли участь у роботі Форуму Глобального договору ООН в Україні

Фахівці Укргідроенерго взяли участь у роботі Форуму Глобального договору ООН в Україні

За підтримки Мережі Глобального Договору в Україні, що є офіційним представником глобальної мережі UN Global Compact – ініціативи ООН відбулись презентації «Роль та місце державних підприємств у забезпеченні сталого розвитку України» та річний нефінансовий звіт ДП ««НАЕК» Енергоатом».

Для Укргідроенерго такий досвід взаємодії з ключовими партнерами на ринку енергетики є ваговим кроком у впровадженні європейських стандартів у своїй діяльності.

Детальніше за посиланням

26 жовтня фахівці ПрАТ «Укргідроенерго» взяли участь у практичному семінарі-консультації з підготовки оцінки ступеню впровадження інтегрованого управління водними ресурсами в Україні на національному та транскордонному рівні.

Оцінка проводилась згідно з індикаторами 6.5.1 та 6.5.2, що характеризують поточну ситуацію в країні щододосягнення Шостої Цілі Стійкого Розвитку ООН, а саме забезпечення наявності та раціонального використання водних ресурсів і санітарії для всіх, яка в свою чергу включає завдання до 2030 року забезпечення комплексного управління водними ресурсами на всіх рівнях, в тому числі за необхідності – на основі транскордонного співробітництва. Останньому питанню приділялась особливо увага, оскільки в Україні з дев’яти річкових басейнів сім є транскордонними. Впровадження інтегрованих європейських підходів, що ґрунтуються на басейновому принципі, відкривають можливості для оптимізації та підвищення ефективності використання водних ресурсів з урахуванням потреб у воді як водних екосистем так і водогосподарського комплексу.

Організаторами заходу виступили Міністерство екології та природних ресурсів України та Глобальне водне партнерство.

13 жовтня відзначаємо Міжнародний день зменшення небезпеки стихійних лих

Для напрацювання досвіду приборкування стихії та вмінь попереджати негативні наслідки, представники ПрАТ «Укргідроенерго» брали активну участь в робочих зустрічах, які організовувались Європейською економічною комісією ООН та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі щорічно в рамках семи проектів з 2010 по 2017 рр. й були присвячені управлінню паводками на Дністрі та адаптації до змін клімату. Останнє питання є також актуальним в рамках діючого на сьогодні проекту Глобального екологічного фонду.

Детальніше за посиланням

Фахівці ПрАТ «Укргідроенерго» взяли участь у презентації проекту «Екологія підприємства»

14 вересня представники ПрАТ «Укргідроенерго» взяли участь у презентації проекту  «Екологія підприємства» в рамках прес-конференції «ЕКОтрансформація-2017: змінюватися, щоб жити».

«Проект «Екологія підприємства» є досить перспективною платформою для ПрАТ «Укргідроенерго» в налагоджені зв’язків та кваліфікованому спілкуванні з експертами різних галузей, у тому числі з питань енергоефективності та енергозбереження. В рамках заходу обмінювалися досвідом та обговорювали виконані природоохоронні заходи, еко-реконструкцію та зелену модернізацію виробництва великих підприємств. Розгляд таких питань є вкрай необхідним та важливим для формування сталої гідроенергетики України», - підкреслює провідний фахівець з питань екології ПрАТ «Укргідроенерго», кандидат географічних наук Оксана Гуляєва.

З більш детальною інформацією можете ознайомитися за посиланням

Міненерговугілля, Укргідроенерго та НЕЦУ обговорили Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року

21 серпня за ініціативи Громадської ради при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України в ПрАТ «Укргідроенерго» відбулося спільне засідання науково-технічних рад Міненерговугілля та ПрАТ «Укргідроенерго».

Темою зустрічі стало обговорення звернення Національного екологічного центру України (НЕЦУ) від 26.07.2017 року до Міністерства енергетики та вугільної промисловості щодо можливих екологічних ризиків та загроз при реалізації Програми розвитку гідроенергетики до 2026 року.

У заході також взяли участь заступник директора департаменту стратегії і розвитку ПЕК та інвестиційної політики Міністерства енергетичної та вугільної промисловості України Віталій Кушніров, генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота, голова Громадської ради при Міненерговугілля Семен Поташник, представники НЕЦУ Віктор Мельничук та Дмитро Іванов, а також представники Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України, Академії Енергетики України, Національної академії наук України та фахівці ПАТ «Укргідропроект».

Представники ПрАТ «Укргідроенерго» висловили позицію Товариства з приводу зазначених зауважень НЕЦУ:

«Позиція ПрАТ УГЕ полягає в наступному – охоронна зона об’єктів гідроенергетики, яка створюється внаслідок рекультивації земель, відведених для будівництва, повинна стати ядром для підтримки сусідніх територій природно-заповідного фонду. Тобто, там будуть створені аналогічні умови – із забезпеченням рибовідтворення та заходів збереження необхідних видів флори та фауни. В загальному вигляді це відповідає концепції розвитку заповідної справи, згідно з якою формування комплексної системи охорони і відновлення біорізноманіття можливо за допомогою розширення та підвищення репрезентативності екомережі, а також створення ефективно керованих територіальних і аквальних систем на основі поєднання об’єктів ПЗФ з іншими суміжними охоронними територіями».

З більш детальною інформацією можете ознайомитися за посиланням

2 серпня на адресу ПрАТ «Укргідроенерго» надійшло звернення від Національного екологічного центру України стосовно порядку схвалення Програми розвитку гідроенергетики на період до 2026 року та екологічних наслідків її впровадження.

Товариство підготувало відповідь, де висловлює свою точку зору стосовно вищезазначених питань і розвитку гідроенергетики взагалі.

Фахівці «Укргідроенерго» взяли участь в обговоренні проблеми «цвітіння» водойм

20 липня при Державному агентстві водних ресурсів України відбулося позачергове засідання громадської ради, участь у якому взяли фахівці Держрибагентства, Держводагентства, Інституту гідробіології НАН України КП «Плесо», Української академії наук, а також представники ПрАТ «Укргідроенерго».

«Цвітіння» води – комплексне негативне природньо-антропогенне явище. Частота його виникнення за останні роки показує нам масштаби забруднення органічними та біогенними речовинами. ПрАТ «Укргідроенерго» вважає, що лише об’єднання зусиль наукових, природоохоронних та водогосподарських організацій у вирішенні цього питання допоможе  професійно підійти до проблеми. Товариство відкрите для співпраці щодо розробки заходів у оздоровленні річки Дніпро та зі свого боку зобов’язується чітко виконувати  затверджений Міжвідомчою комісією регламент роботи водосховищ», зауважила провідний фахівець з питань екології ПрАТ «Укргідроенерго», кандидат географічних наук Оксана Гуляєва.

З більш детальною інформацією можете ознайомитися за посиланням