Меню Офіційна сторінка Укргідроенерго на Facebook Офіцій канал Укргідроенерго на YouTube

Фахівець Укргідроенерго отримала премію Президента України для молодих вчених

Робота «Алгоритми цілісної оцінки річкових та лиманних екосистем України» кандидата географічних наук, провідного фахівця ПрАТ «Укргідроенерго» Оксани Гуляєвої здобула премію Президента України.

Відповідний указ Президент України Петро Порошенко підписав 29 грудня 2017 року. На підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки П. Порошенко постановив присудити премію близько 90 молодим вченим, серед яких і Оксана Гуляєва.

«Це була колективна робота, – розповідає О.Гуляєва. – Ми у співпраці з представниками Інституту гідробіології та Інституту морської біології НАН України торкнулися важливого й актуального питання розвитку гідроекології як науки в Україні. Зокрема це дало змогу розробити нові підходи до збереження і раціонального використання лиманних та річкових екосистем і в подальшому впровадити їх у практику».

Цикл робіт ґрунтується на 105 статтях, 46 з яких опубліковано у спеціалізованих виданнях, включаючи міжнародні, а також на 2 монографіях.

«Власне мої дослідження дозволяють прогнозувати  стан водних екосистем під час реконструкції та будівництва гідроелектростанцій, а також  встановлювати екологічні вимоги для оптимізації їх експлуатації»,  – зазначила лауреат премії Президента України.

Також О.Гуляєва підкреслила:

«Більшість напрацювань ми плануємо використати на практиці. Відтак, впроваджуючи екологічну політику найбільшої гідрогенеруючої компанії України ПрАТ «Укргідроенерго», ми застосуємо підходи до збереження і раціонального використання річкових екосистем. Це дасть нам, як компанії, можливість покращити екологічний стан річок України, зокрема Дністра та Дніпра».  

назад до списку новин

Вибрані новини

Семену Поташнику - 88!

Сьогодні хочемо розповісти про патріарха української гідроенергетики, героя України, Заслуженого енергетика України, голову науково-технічної ради ПрАТ «Укргідроенерго», президента Всеукраїнської громадської організації «Асоціація «Укргідроенерго», члена колегії Міністерства палива та енергетики України Семена Ізрайлевича Поташника, який нині відзначає своє 88-річчя!

Діалог між енергетиками та екологами триває!

Фахівці ПрАТ «Укргідроенерго» взяли участь у першому засіданні Української Гідроенергетичної Платформи, яку було створено за ініціативи Всесвітнього фонду природи (WWF).

Фоторепортаж: Керівництво ПрАТ «Укргідроенерго» здійснило робочий візит філіями компанії

З 21 по 24 травня керівництво Укргідроенерго на чолі із генеральним директором Ігорем Сиротою здійснили робочий візит філіями компанії, побувавши на Каховській, Дніпровській, Середньодніпровській, Кременчуцькій та Канівській гідроелектростанціях.