Ринок електричної енергії

13 квітня 2017 р. Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про ринок електричної енергії».

Його мета – приведення законодавства України до вимог Третього пакету енергетичного законодавства ЄС, запровадження конкурентних механізмів функціонування ринку електричної енергії.

Прийняття Закону є передумовою структурних змін в електроенергетиці України, підґрунтям для модернізації галузі та інтеграції ринку електричної енергії України до регіональних енергетичних ринків, з наступним входженням до загальноєвропейського енергетичного ринку.

З 1 липня 2019 року діє нова модель ринку електроенергії відповідно до норм закону "Про ринок електричної енергії", ухваленого у 2017 році.

Відповідно до вимог постанови НКРЕКП від 26.04.2019 № 642 «Про затвердження Порядку опублікування інформації про частку кожного джерела енергії, використаного для виробництва електричної енергії, та вплив на навколишнє природне середовище, спричинений виробництвом електричної енергії» ПрАТ «Укргідроенерго» починає щоквартально (щорічно) оприлюднювати «Інформацію про частку кожного джерела енергії, використаного для виробництва електричної енергії» та «Інформацію про вплив на навколишнє природне середовище, спричинений виробництвом електричної енергії». Із зазначеною інформацією ви можете ознайомитися у розділі Інші документи.

 • 1

  правила ринку, які визначають правила функціонування балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг

 • 2

  правила ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку

Основні умови діяльності учасників ринку електричної енергії та взаємовідносини між ними визначаються нормативно-правовими актами, що регулюють впровадження  Закону, зокрема:

 • 3

  кодекс системи передачі, кодекс систем розподілу

 • 4

  кодекс комерційного обліку