Все буде Україна!

Історія компанії

ПрАТ «Укргідроенерго» – найбільша гідрогенеруюча компанія України, що включена до переліку 15 найбільших підприємств державного сектору економіки, сумарні активи яких складають 70 відсотків від загального показника у держсекторі. До складу компанії входять десять станцій на річках Дніпро та Дністер: Київська ГЕС та Київська ГАЕС, Канівська ГЕС, Кременчуцька ГЕС, Середньодніпровська ГЕС, Дніпровська ГЕС-1 та Дніпровська ГЕС-2, Каховська ГЕС, Дністровська ГЕС та Дністровська ГАЕС. Канівська ГАЕС та Каховська ГЕС-2 в процесі підготовки до будівництва.

Зображення
Підпис під фото
Апарат управління Укргідроенерго, м. Вишгород
ІСТОРІЯ ЗАСНУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ ПрАТ «УКРГІДРОЕНЕРГО»

Київська ГЕС,
м. Вишгород,
Київська обл.

Київська ГАЕС,
м. Вишгород,
Київська обл.

Канівська ГЕС,
м. Канів,
Черкаська обл.

Кременчуцька ГЕС,
м. Світловодськ,
Кіровоградська обл.

Середньодніпровська ГЕС,
м. Кам'янське,
Дніпропетровська обл.

Дніпровська ГЕС,
м. Запоріжжя

Каховська ГЕС,
м. Нова Каховка,
Херсонська обл.

Дністровська ГЕС,
м. Новодністровськ,
Чернівецька обл.

Дністровська ГАЕС,
с. Василівка,
Чернівецька обл.

Хронологія
1994

У 1994 році наказом Міністерства енергетики та електрифікації України від 27.12.1994 №288 «Про створення державного підприємства «Дніпрогідроенерго» реорганізовано в структурні підрозділи Дніпровську ГЕС, Дніпродзержинську ГЕС, Каскад Середньодніпровських ГЕС, Каховську ГЕС, Кременчуцьку ГЕС. На їх базі створено державне підприємство «Дніпрогідроенерго».

Наказом визначено, що державне підприємство «Дніпрогідроенерго» є правонаступником державних підприємств Дніпровської ГЕС, Дніпродзержинської ГЕС, Каскаду Середньодніпровських ГЕС, Каховської ГЕС, Кременчуцької ГЕС. Виконання обов’язків директора державного підприємства «Дніпрогідроенерго» покладено на Поташника Семена Ізрайлевича.

1995

Наказом Міністерства енергетики та електрифікації України від 07.07.1995 №120 «Про створення Державної акціонерної гідроенергогенеруючої компанії «Дніпрогідроенерго» затверджено акт оцінки цілісного майнового комплексу державного підприємства «Дніпрогідроенерго» і на базі ДП «Дніпрогідроенерго» засновано Державну акціонерну гідроенергогенеруючу компанію «Дніпрогідроенерго».

Головою Правління ДАГК «Дніпрогідроенерго» призначено директора ДП «Дніпрогідроенерго» Поташника Семена Ізрайлевича. Наказом визнано ДАГК «Дніпрогідроенерго» правонаступником ДП «Дніпрогідроенерго», і передбачено, що 100% акцій компанії залишаються у державній власності.

1997

У 1997 році наказом Міністерства енергетики від 07.10.97 №24 «Про зміни у структурі Державної акціонерної гідроенергогенеруючої компанії «Дніпрогідроенерго» реорганізовано Каскад Середньодніпровських ГЕС і створено з 1 жовтня1997 року у складі ДАГК «Дніпрогідроенерго» в межах існуючої чисельності персоналу та без зміни статутного фонду компанії відособлені підрозділи на правах структурних одиниць: Каскад Київських ГЕС і ГАЕС та Канівська ГЕС. Відповідно до Статуту ДАГК «Дніпрогідроенерго» склад структури компанії наступний:

  • Каскад Київських ГЕС і ГАЕС
  • Канівська ГЕС
  • Кременчуцька ГЕС
  • Дніпродзержинська ГЕС
  • Дніпровська ГЕС
  • Каховська ГЕС

Відповідно рішенню Правління Компанії - Управління ДАГК «Дніпрогідроенерго» та Каскаду Київських ГЕС і ГАЕС об’єднане.

2003

У 2003 році Наказом Мінпаливенерго №831 від 31.12.2003 року «Про створення державної акціонерної компанії «Укргідроенерго» та наказом №84 від 10.02 2004 року про внесення до наказу №881 реорганізовано ДАГК «Дніпрогідроенерго» та ДАЕК «Дністрогідроенерго» шляхом їх злиття та створення на їх базі Державного акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Укргідроенерго» (ДАТ «ДАК «Укрідроенерго»).

2004

Відповідно до Указу Президента України від 22.01.2004 №69 «Про заходи щодо підвищення ефективності управління електроенергетичним комплексом» та Постанови КМ України від 22 червня 2004 року №794 «Про утворення Національної акціонерної компанії «Енергетична компанія України» акції і майно компанії ДАТ «ДАК «Укргідроенерго» передано у розпорядження Національної акціонерної компанії «Енергетична компанія України».

Наказом НАК «Енергетична компанія України» від 30.07.2004 р. № 3 Про затвердження Статуту ВАТ «Укргідроенерго», відповідно до Постанови КМ України від 22 червня 2004 року №794 «Про утворення національної акціонерної компанії «Енергетична компанія України» та з метою приведення установчих документів Державного акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Укргідроенерго» у відповідність до чинного законодавства, найменування Державного акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Укргідроенерго» викладено в такій редакції: «Відкрите акціонерне товариство «Укргідроенерго».

Відповідно до Статуту ВАТ «Укргідроенерго» до складу Товариства входять філії: Київські ГЕС і ГАЕС, Канівська ГЕС, Кременчуцька ГЕС, Дніпродзержинська ГЕС, Дніпровська ГЕС, Каховська ГЕС, Дністровська ГЕС.

2005

Наказом НАК «Енергетична компанія України» від 23.09.2005 р. № 43 «Про затвердження змін до Статуту ВАТ «Укргідроенерго» утворено та затверджено Положення про філію «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС».

2007

У 2007 році на всесвітньому форумі керівників у м. Нью-Йорк (США) ПрАТ «Укргідроенерго» увійшло до складу 100 кращих підприємств світу, які проводять реконструкцію обладнання та споруд.

2011

18 березня 2011 року на загальних зборах акціонерів на посаду Голови правління (з липня 2011 року – Генерального директора) ВАТ «Укргідроенерго" обрано Сироту Ігоря Григоровича.

9 червня 2011 року на загальних зборах акціонерів у відповідності до Закону України «Про акціонерні товариства» прийнято рішення про перейменування компанії «Укргідроенерго» з відкритого акціонерного товариства в публічне акціонерне товариство, відповідні зміни затверджено до Статуту товариства.

2016

За результатами фінансово-економічної діяльності у 2016 році чистий прибуток ПрАТ «Укргідроенерго» склав 2,210 млрд грн. За підсумками роботи у 2016 році Товариство сплатило до бюджету зобов’язань на суму 1,757 млрд грн, що втричі більше показника 2015 року. Також у 2016 році компанія сплатила у бюджет 0,327 млрд грн дивідендів.

2017

Впродовж 2017 року Товариство продовжувало реалізовувати заходи передбачені Програмою розвитку гідроенергетики на період до 2026 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.07.2016  № 552-р.

У 2017 році продовжувалася реалізація будівництва Канівської ГАЕС – одного з найбільш пріоритетних проєктів ПрАТ «Укргідроенерго» в найближчій перспективі. Канівська ГАЕС має стати третьою гідроакумулюючою електростанцією ПрАТ «Укргідроенерго» разом із Київською та Дністровською ГАЕС.

Ведуться проєктні роботи з будівництва Каховської ГЕС-II та монтажні роботи другої черги будівництва Дністровської ГАЕС (гідроагрегат №4).

2018

У 2018 році компанія послідовно продовжувала взятий раніше курс на реконструкцію гідросилового та гідромеханічного обладнання в рамках широкомасштабної програми з реабілітації діючих ГЕС. Триває другий етап програми «ГЕС Укргідроенерго. Реконструкція. II черга. Коригування», розрахований до 2024 року. На Дністровській ГАЕС стартував монтаж статора турбіни гідроагрегату № 4. Представники «Укргідроенерго» увійшли до басейнових рад Дніпра та Дністра.

Гідроелектростанціями Товариства в 2018 році вироблено 11 368,597 млн кВт∙год електроенергії на суму 7 960 791 тис. грн. За 2018 рік Товариством перевиконано план з виробітку електричної енергії на 431,6 млн кВт∙год, або на 3,9 %.

У березні 2018 Укргідроенерго визнано кращим підприємством України 2017 року згідно результатів Національного рейтингу якості товарів і послуг «Зірка якості». Ігорю Сироті присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки за роботу «Створення оборотних гідроагрегатів Дністровської ГАЕС для підвищення ефективності Об’єднаної енергетичної системи України».

2019

У 2019 році Укргідроенерго здійснило масштабну реформу корпоративного управління. В рамках реорганізації створена Наглядова рада, кандидатури до якої погоджені Кабінетом Міністрів України.

З 1 липня Укргідроенерго працює згідно з новою моделлю ринку електроенергії, що розпочав роботу в Україні.

У вересні був презентований Звіт керівництва за 2018 рік, в якому розкриті фінансові та нефінансові показники Товариства. Звіт отримав золото у номінації «Річний звіт» міжнародного конкурсу MarCom Awards.

Укргідроенерго продовжує реалізацію Програми розвитку гідроенергетики, що передбачає повну реконструкцію та оновлення усіх об’єктів компанії до 2026 року. У 2019 році Укргідроенерго реалізовувало масштабну програму модернізації гідроагрегатів вже існуючих ГЕС і ГАЕС на Дніпрі та Дністрі. Так, після реконструкції, 1 жовтня 2019 року гідроагрегат №2 Київської ГАЕС був введений в промислову експлуатацію.

У жовтні було завершено ремонт проїжджої частини мостового переходу через греблю ДніпроГЕС, який тривав упродовж 2019 року.

Продовжується будівництво 4-го гідроагрегату Дністровської ГАЕС. Проєкт будівництва Канівської ГАЕС пройшов державну комплексну експертизу. Триває розробка документації для реалізації проєкту «Будівництво Каховської ГЕС-2».

Значна увага протягом року приділялась і екологічним проєктам. Так, у серпні 2019 року на гідроагрегаті №6 Каховської ГЕС було експериментально випробувано метод аерації, шляхом подачі стисненого повітря перед турбіною, результати якого показали збільшення концентрацій кисню, зменшення кількості заліза та марганцю у річковій воді нижче греблі.

Компанія посіла 9-ту сходинку у рейтингу фінансової стабільності ТОП-50 державних підприємств в Україні, що оприлюднив Міжнародний центр перспективних досліджень. Укргідроенерго здобуло почесну міжнародну нагороду LUCA Awards в номінації «Роботодавець року». Наприкінці року на форумі стейкхолдерів зелених змін «Екотрансформація 2019» компанія здобула нагороду «Еко-Оскар» за впровадження у діяльності Укргідроенерго прогресивних еко-проєктів та вагомий внесок в екологізацію бізнесу.

2020

У 2020 році попри усі виклики глобального характеру Укргідроенерго продовжувало динамічно розвиватися та зміцнювати позиції лідера галузі та відповідального роботодавця. На початку року компанія увійшла до числа переможців першого професійного рейтингу корпоративної стійкості українського бізнесу на основі провідних міжнародних практик Sustainable Ukraine, який оцінює якість корпоративного управління в компаніях, їх здатність здійснювати позитивний вплив на суспільство, керувати нефінансовими ризиками та можливостями, а також відповідними критеріями компанії сталого розвитку. Згідно з оприлюдненими результатами, Укргідроенерго отримало дуже високий рівень корпоративної стійкості «АА», посівши одне з чільних місць.

Також у 2020 році чільне місце компанія посіла і у ТОП-10 рейтингу Індекс прозорості українських компаній-2019 Професійної асоціації корпоративного управління та Центру «Розвиток КСВ». Цього ж року генеральний директор компанії  Ігор Сирота став стейкхолдером «зелених» змін в країні, отримавши відзнаку «ЕКОлідери України 2019-2020» для менеджерів природоохоронної діяльності від Професійної асоціації екологів України. Серед здобутків компанії – чільні місця у ТОП-5 підприємств з кращою програмою підтримки співробітників за версією журналу «Бізнес», а також у ТОП-20 року серед HR-директорів компаній України.

У 2020 році значна увага Укргідроенерго була сфокусована на продовженні реконструкції основного та допоміжного обладнання на ГЕС і ГАЕС. Так, у травні після реконструкції у дослідну експлуатацію введено  гідроагрегат №6 Київської ГАЕС, а в листопаді його було введено в промислову експлуатацію. Наприкінці року також завершено реконструкцію та передано в промислову експлуатацію гідроагрегат №16 на Дніпровській ГЕС-2.

Цього ж року Укргідроенерго зробило значний крок на шляху реалізації найамбітнішого проєкту сучасної України – будівництва Дністровської ГАЕС. На сучасній станції, яка в перспективі стане найбільшою ГАЕС Європи, проведено пускові операції на гідроагрегаті № 4. Четвертий гідроагрегат Дністровської гідроакумулюючої станції, введення в промислову експлуатацію якого заплановано на літо 2021 року, додасть Об’єднаній енергосистемі країни 324 МВт цінних маневруючих потужностей. 

2021
В 2021 році Укргідроенерго успішно виконало одне зі своїх головних завдань – покриття пікового навантаження в енергосистемі України. В умовах дефіциту вугілля саме за рахунок гідроелектростанцій забезпечується баланс об’єднаної енергосистеми держави.

День енергетика 22 грудня 2021 року Укргідроенерго відзначило запуском стратегічного проєкту – введенням у промислову експлуатацію 4-го агрегату Дністровської ГАЕС. 324 МВт дефіцитної балансуючої електроенергії збагатили Об’єднану енергосистему України.

В жовтні-листопаді 2021 року в Україні сформувався значний дефіцит вугілля на складах ТЕС. Для уникнення віялових відключень споживачів державою було прийнято рішення про збільшення гідрогенерації і Укргідроенерго успішно покрило дефіцит в енергосистемі - додатково було вироблено понад 600 млн кВт·год, що дозволило зекономити близько 300 тис. тон вугілля (до 70% запасів на складах ТЕС), або близько 75 млн куб. м природного газу.

Укргідроенерго залишається стабільно прибутковою компанією з 2010 року. Входить в ТОП-15 найприбутковіших державних підприємств України та ТОП-20 найбільших платників податків України. У 2021 році Укргідроенерго сплатило податків, зборів та інших обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів у сумі 6,8 млрд грн при плановому показнику 5,6 млрд грн та майже у два рази більше, ніж за 2020 рік.

Розпочато реалізацію проєкту «Україна ‒ Підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі (Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в ПрАТ «Укргідроенерго»)», яким передбачено встановлення на територіях станцій компанії 212 МВт гібридних установок з виробництва електроенергії на основі батарейних накопичувачів. Встановлення гібридних систем, сприятиме підвищенню надійності енергетичної системи та підтримці держави в приєднанні ОЕС України до ENTSO-E.

Крім того, розпочато реалізацію інноваційного проєкту, який наблизить безвуглецеве майбутнє України. Електролізне виробництво водню на базі ДніпроГЕС-1 сприятиме підвищенню стійкості національної енергосистеми та відкриє для компанії можливості виходу на нові ринки збуту. 

Цікаво, що за підсумками 2021 року в енергетичному міксі України 69,7% припало на електроенергію, вироблену на електростанціях, що не мають вуглецевих викидів (СО2), а саме – ГЕС та ГАЕС Укргідроенерго, АЕС та ВДЕ. Зокрема, у 2021 році найбільше зростання показали гідроелектростанції (ГЕС), що збільшили своє виробництво на 51,9% – до 9,2 млрд кВт-год. Зростання обсягів відбулося практично в усі місяці 2021 року крім серпня, та понад вдвічі впродовж березня-червня – в період водопілля. Також збільшенню виробництва електроенергії на ГЕС сприяло активне залучення електростанцій Укргідроенерго до балансування енергосистеми впродовж всього року.

Текст 2

наші Досягнення 

Вже більше двадцяти років успішно реалізуються великомасштабні проєкти реконструкції та модернізації всього обладнання та гідротехнічних споруд станцій Укргідроенерго. І на кінець 2021 року:

Досягнення
77
реконструйовано гідроагрегатів
104
всього на станціях компанії встановлено гідроагрегатів
9136,1
Чистий фінансовий результат за 9 місяців 2021 року
млн грн
50
років
продовжено термін експлуатації обладнання на
6208,3
МВт
встановлена потужність гідроелектростанцій
6742,6
Сплачено податків у 2021 році
млн грн
А також

збільшується потужність гідроелектростанцій

суттєво підвищується безпека експлуатації обладнання та споруд

забезпечуються вимоги охорони навколишнього природного середовища

створюються та поліпшуються сучасні умови праці

Ми створюємо екологічну енергію з води в сучасний та надійний спосіб. Ми забезпечуємо енергетичну стабільність і безпеку України, сприяємо соціальному, економічному розвитку та конкурентоспроможності держави.

Людина — це найвища цінність компанії, на якій будується ставлення до кожного співробітника. Для Укргідроенерго є важливими її гідність, здоров’я, добробут, мотиваційні аспекти і безпека.

Визнання в світі
2007

На всесвітньому форумі керівників у м. Нью-Йорк (США) ПрАТ «Укргідроенерго» увійшло до складу 100 кращих підприємств світу, які проводять реконструкцію обладнання та споруд.

2006-2008

За вагомі трудові здобутки ПрАТ «Укргідроенерго»  визнано переможцем Всеукраїнського конкурсу «Лідер паливно-енергетичного комплексу України» в номінації «Підприємство».

2009 та 2010

За результатами оцінки фінансово-економічної діяльності проєкту «ТОП 100. Рейтинг кращих Компаній України» ПрАТ «Укргідроенерго» увійшло до сотні кращих компаній України.

2010

ПрАТ «Укргідроенерго» також визнано підприємством 2010 року за досягнення переваги над конкурентами та посіло четверте переможне місце серед 350 000 підприємств України, що підтверджено цифрами державної статистики та аудитом рейтингу.

2010

Компанія знаходиться серед лідерів найбільших платників податків Київської області та наповнює коштами районний бюджет Вишгородщини майже на 40%. “Укргідроенерго” посіло друге місце серед найбільших за обсягом підприємств платників податків області.

2017

За результатами аналізу показників 2017 року в Офісі великих платників податків  було визначено топ-100 найбільших платників у державі, серед яких і ПрАТ "Укргідроенерго".

2018

У березні 2018 Укргідроенерго визнано кращим підприємством України 2017 року згідно з результатами Національного рейтингу якості товарів і послуг «Зірка якості». 

2019

У 2019 році компанію двічі було визнано найкращим роботодавцем року: Товариство увійшло у ТОП-20 рейтингу HReformation, що був сформований виданням "Бізнес", а також компанія здобула міжнародну премію LUCA AWARDS у номінації «Роботодавець року». Звіт керівництва (звіт про управління) Товариства за 2018 рік здобув золото у номінації «Річний звіт» на одному з найбільших у світі конкурсів у сфері маркетингу, корпоративних комунікацій, друкованих та онлайн-матеріалів, а також PR-стратегій – MarCom Awards. Наприкінці року на форумі стейкхолдерів зелених змін «Екотрансформація 2019» компанія здобула нагороду «Еко-Оскар» за впровадження у діяльності Укргідроенерго прогресивних еко-проєктів та вагомий внесок в екологізацію бізнесу.

2020

У 2020 році  Укргідроенерго увійшло у ТОП-5 підприємств з кращою програмою підтримки співробітників за версією журналу «Бізнес», а також у ТОП-20 року серед HR-директорів компаній України. Згідно з оприлюдненими результатами, Укргідроенерго отримало дуже високий рівень корпоративної стійкості «АА», посівши одне з чільних місць. Також у 2020 році чільне місце компанія посіла і у ТОП-10 рейтингу Індекс прозорості українських компаній-2019 Професійної асоціації корпоративного управління та Центру «Розвиток КСВ». Цього ж року генеральний директор компанії Ігор Сирота став стейкхоледром «зелених» змін в країні, отримавши відзнаку «ЕКОлідери України 2019-2020» для менеджерів природоохоронної діяльності від Професійної асоціації екологів України.

2021

У 2021 році Укргідроенерго відзначено премією «Краща відповідь на COVID-19. Вибір Країни 2021». Таке визнання отримало Товариство за ефективну організацію протиепідемічних заходів  та вакцинальну кампанію, яка охопила майже 100% співробітників.
Укргідроенерго потрапила у рейтинг ТОП-50 компаній України, дружніх до родин, проведеного Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні.
Також Укргідроенерго посіла перше місце рейтингу державних компаній, які продемонстрували найкращі фінансові результати за підсумками дев’яти місяців 2021 року.
Укргідроенерго проводить велику пошукову науково-дослідницьку роботу, що дозволяє компанії знаходитись у пулі світових іноваційних електрогенеруючих компаній. Цього року головний інженер Укргідроенерго Вадим Рассовський отримав Національну премію України імені Бориса Патона за роботу «Створення високоекономічних гідроагрегатів для ГЕС України».