Зокрема Герман Галущенко зазначив: «Якщо ви візьмете постанову Уряду про ПСО №483 2019 року, то знайдете цікаві речі, – розповів пан Галущенко. – Не тільки на нас покладено обов’язок з постачання населення електроенергією. Є ще Укргідроенерго. Вони, згідно з постановою, віддають 30% виробленої електроенергії. Логічно було б, якби наступний пункт звучав так: НАЕК «Енергоатом» віддає 50%. Але там не так написано. Там написано: а Енергоатом постачає за заявками ДП «Гарантований покупець». Оцініть красу гри. Чому тоді Укргідроенерго не постачає електроенергію населенню за заявками ГарПока?»
Зі свого боку Укргідроенерго наголошує, що основним завданням компанії є надання послуг з балансування та допоміжних послуг з регулювання частоти та потужності в енергосистемі України, а не виробництво електроенергії у базовому режимі.
«Проводити паралелі чи намагатись застосовувати єдиний підхід не тільки некоректно, а і неможливо. Але дійсно виникає питання чому тільки дві компанії виконують зобов’язання з ПСО і чому НАЕК «Енергоатом» отримує 150 гривень за 1 МВт*год, в той час як для ПрАТ «Укргідроенерго» ціна всього 10 гривень за 1 МВт*год?», - зауважує заступник генерального директора з комерційної діяльності ПрАТ «Укргідроенерго» Богдан Сухецький.
Варто зазначити, що окрім роботи у ринку електричної енергії, Товариством забезпечується ведення гідрорежимів водосховищ каскаду дніпровських ГЕС та дністровського гідровузла з метою забезпечення водою усіх водокористувачів, підтримання рівнів б’єфів водосховищ та скидів води, пропуску паводків, забезпечення санітарних та екологічних попусків, тощо.
Актуальні новини
- 77