![](/sites/default/files/styles/560x560_max/public/2021-01/photo5204354861070659932.jpg?itok=kaaoWjSj)
Після освячення вода на Хрещення вважається цілющою. Йорданська вода зберігається вдома та не втрачає своїх властивостей впродовж року. Українці її з давніх-давен берегли за образами на випадок хвороби та шанували як велику святиню :droplet:
За давньою українською традицією, освячення води відбувалося просто неба – на берегах річок, струмків, озер. Ще за тиждень перед Водохрещем чоловіки прорубували ополонку, випилювали з льоду великий хрест та ставили його над ополонкою. Священик проводив молебень та занурював хрест у воду, освячуючи її. Після освячення воду набирали, пили та вмивалися, адже здавна вважалося, що водохресна вода має велику силу зцілення душі і тіла та обов’язково воду пили з молитвою та вірою!
Водохреще — це світле свято очищення та духовної радості!
- 301