Все буде Україна!

Програма «Трансфер європейських технологій в гідроенергетику України»

Основним завданням програми «Трансфер європейських технологій в гідроенергетику України» є інституційний розвиток, обмін технологіями, впровадження сучасних методів управління, реалізації актуальних соціальних програм.

В першу чергу ця задача реалізується в спосіб вивчення передових технологій в гідротехнічній галузі, організації виробництва та будівництво з використання європейських методів управління менеджменту. 

З 2018 року компанія активно співпрацює з іноземними партнерами по впровадженню європейського досвіду в українській гідроенергетиці.

Спільно виконується програма «Трансфер європейських технологій в гідроенергетику України». Заплановано спільні заходи по навчально-освітнім програмам, обмін фахівцями по вивченню досвіду світового постачальника енергетичного обладнання для будівництва та експлуатації енергооб’єктів України. Програма «Трансфер європейських технологій в гідроенергетику України» передбачає не тільки суто технічні аспекти, а й обмін сучасними технологічними процесами супроводження впровадження енергетичних проектів (спілкування з екологічними та громадськими організаціями, поєднання інтересів держави та місцевих громад тощо).

 Дуже важливим для розвитку української гідроенергетики є європейський досвід впровадження соціальних ініціатив, збереження соціальних гарантій і пільг, мотивації працівників, їх фаховий розвиток.

У зв’язку COVID-19 у 2020 році програма Трансферу європейських технологій в гідроенергетику України потрапила під карантинні обмеження і в частині практичного обміну досвідом не реалізовувалася.

Але протягом року тривали поставки нової техніки, модернізованих елементів і технічної документації для проєкта реабілітації ГЕС. Зокрема ANDRIZ HYDRO GMBH здійснено поставку таких вузлів:

  • робоче колесо радіально-осьової турбіни;
  • направляючий апарат, разом з сервомоторами;
  • кришка турбіни і нижнє кільце;
  • направляючий підшипник турбіни з водянім змащенням;
  • ущільнення валу;
  • контрольно вимірювальні прилади і трубопроводи.

При цьому, при конструюванні, монтажі та випробуваннях цих елементів і гідроагрегата в цілому застосовуються:

  • міжнародні серії стандартів: ASME, ISO, NEMA, ANSI,  IEEE, IEC;
  • RESIN (технологія монтажу);
  • модуль програмного забезпечення FCA розробки ANDRIZ HYDRO (для розрахунку параметрів витрати води через гідроагрегат).