![](/sites/default/files/2019-07/1.%D0%A2%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%84%D0%B5%D1%80%20%D1%94%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D1%85%20%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D0%B9%20%281%29.png)
Основним завданням програми «Трансфер європейських технологій в гідроенергетику України» є інституційний розвиток, обмін технологіями, впровадження сучасних методів управління, реалізації актуальних соціальних програм.
В першу чергу ця задача реалізується в спосіб вивчення передових технологій в гідротехнічній галузі, організації виробництва та будівництво з використання європейських методів управління менеджменту.
З 2018 року компанія активно співпрацює з іноземними партнерами по впровадженню європейського досвіду в українській гідроенергетиці.
![](/sites/default/files/2019-07/1.%D0%A2%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%84%D0%B5%D1%80%20%D1%94%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D1%85%20%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D0%B9%20%284%29.png)
Спільно виконується програма «Трансфер європейських технологій в гідроенергетику України». Заплановано спільні заходи по навчально-освітнім програмам, обмін фахівцями по вивченню досвіду світового постачальника енергетичного обладнання для будівництва та експлуатації енергооб’єктів України. Програма «Трансфер європейських технологій в гідроенергетику України» передбачає не тільки суто технічні аспекти, а й обмін сучасними технологічними процесами супроводження впровадження енергетичних проектів (спілкування з екологічними та громадськими організаціями, поєднання інтересів держави та місцевих громад тощо).
Дуже важливим для розвитку української гідроенергетики є європейський досвід впровадження соціальних ініціатив, збереження соціальних гарантій і пільг, мотивації працівників, їх фаховий розвиток.
![](/sites/default/files/2021-07/%D0%94%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%20%D0%BB%D1%96%D0%B4.jpg)
У зв’язку COVID-19 у 2020 році програма Трансферу європейських технологій в гідроенергетику України потрапила під карантинні обмеження і в частині практичного обміну досвідом не реалізовувалася.
Але протягом року тривали поставки нової техніки, модернізованих елементів і технічної документації для проєкта реабілітації ГЕС. Зокрема ANDRIZ HYDRO GMBH здійснено поставку таких вузлів:
- робоче колесо радіально-осьової турбіни;
- направляючий апарат, разом з сервомоторами;
- кришка турбіни і нижнє кільце;
- направляючий підшипник турбіни з водянім змащенням;
- ущільнення валу;
- контрольно вимірювальні прилади і трубопроводи.
При цьому, при конструюванні, монтажі та випробуваннях цих елементів і гідроагрегата в цілому застосовуються:
- міжнародні серії стандартів: ASME, ISO, NEMA, ANSI, IEEE, IEC;
- RESIN (технологія монтажу);
- модуль програмного забезпечення FCA розробки ANDRIZ HYDRO (для розрахунку параметрів витрати води через гідроагрегат).
- 623