Все буде Україна!

Трансфер європейських технологій в гідроенергетику України

Основною метою програми «Трансфер європейських технологій в гідроенергетику України» є інституційний розвиток, обмін технологіями, впровадження сучасних методів управління та реалізація актуальних соціальних програм.

Програма передбачає вивчення передових технологій у гідротехнічній галузі, організацію виробництва та будівництво з використанням європейських методів управління. З 2018 року компанія активно співпрацює з іноземними партнерами для впровадження європейського досвіду в українську гідроенергетику.

Програма «Трансфер європейських технологій в гідроенергетику України» включає спільні заходи з навчання, обміну фахівцями та вивчення досвіду світових постачальників енергетичного обладнання. Вона охоплює як технічні аспекти, так і сучасні технологічні процеси супроводження впровадження енергетичних проектів, включаючи співпрацю з екологічними та громадськими організаціями, та узгодження інтересів держави і місцевих громад.

Європейський досвід впровадження соціальних ініціатив, збереження соціальних гарантій і пільг, мотивації працівників та їхнього професійного розвитку є надзвичайно важливим для розвитку української гідроенергетики.

Програма стала особливо актуальною в 2022 році після початку агресії рф, коли відбулося розмежування з енергосистемами рф та рб та успішне приєднання ОЕС України до ENTSO-E. Це поставило нові виклики і цілі для Укргідроенерго.

Після ракетних ударів по ГЕС та ГАЕС частина обладнання пошкоджена і зараз замінюється новим або раніше вживаним, але робочим обладнанням з резервів міжнародних донорів. Велика кількість інформації та технічних регламентів передається англійською мовою, з посиланням на міжнародні стандарти IEC, DIN, BS тощо. Укргідроенерго посилило обмін досвідом із європейськими компаніями, що виробляють і експлуатують енергетичне обладнання.

Технічні місії з різнопрофільними фахівцями в 2023 та першому півріччі 2024 року відвідали підприємства в Німеччині, Чехії, Нідерландах, Австрії, Японії та Польщі. Отриманий досвід впроваджується для встановлення нового обладнання, яке монтується і вводиться в експлуатацію для відновлення потужностей ГЕС та ГАЕС до довоєнного рівня, забезпечуючи стійку роботу енергосистеми України.