Як повідомляє Інститут міжнародної економіки Петерсона, зіштовхнувшись зі стрімким зростанням цін на електроенергію та загрозою її дефіциту, країни ЄС відновили роботу вугільних електростанцій, а спекотне літо призвело до зменшення гідрогенерації, натомість розширивши використання сонячної, вітрової та інших відновлюваних джерел енергії на континенті.
За рік, що минув після вторгнення росії в Україну, Європі вдалося скоротити загальний попит на електроенергію приблизно на 4,4%, або на 117 ТВт-год у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Ці зусилля з енергозбереження майже повністю компенсували різке падіння виробництва атомної енергії в ЄС на 119 ТВт-год за той самий період, в основному в Німеччині та Франції.
Тим часом, збільшення виробництва відновлюваної енергії - 39 додаткових ТВт-год за рахунок сонячної, вітрової, біо- та інших видів відновлюваної енергії - було нівельовано аналогічним зниженням виробництва електроенергії гідроелектростанціями. У Європейському Союзі також відбулися незначні зміни у структурі виробництва електроенергії на основі викопного палива, оскільки 23 ТВт-год електроенергії, виробленої з вугілля, було компенсовано падінням виробництва електроенергії з нафти і газу на 20 ТВт-год.
Хороша новина полягає в тому, що наступні 12 місяців обіцяють більші перспективи для захисників клімату в ЄС. Континент зменшив свою залежність від російських енергоносіїв, подальше збільшення виробництва відновлюваної енергії тепер здається очевидним, і, якщо регіон отримає достатню кількість опадів, виробництво електроенергії з води також має зрости.
Пресслужба Укргідроенерго
Фото: WWF
- 28