Все буде Україна!

Будівництво Каховської ГЕС в картинах Альбіна Гавдзинського

Будівництво Каховської ГЕС в картинах Альбіна Гавдзинського

29-06-2023
У 1950-х роках молодий художник Альбін Гавдзинський створив хроніку Великого будівництва Каховської ГЕС, написавши понад 250 мальовничих творів, які вражають деталізацією.

Альбін Гавдзинський родом з Одещини. У 1950-му закінчив Одеське художнє училище і, як найкращий випускник, був рекомендований до Ризької академії мистецтв. Але він вирішив поїхати на будівництво Каховської ГЕС, де створив цикл творів про спорудження гідростанції.

Перша його робота датується 1949 роком, і до кінця 50-х років він приїжджав у Каховку та творив свої полотна. Митець ретельно прописав кожну деталь, зафіксував кожен момент будівництва: і як встановлювали шлюзи, як копали котлован, забивали палі, запускали станцію.

Майже всі свої роботи художник передав місту, де вони зберігалися до повномасштабного вторгнення. На жаль, картинна галерея ім. Альбіна Ґавдзінського, як і багато інших музеїв України, була розграбована минулого року. Окупанти вивезли всі картини і залишається лише сподіватися, що їх не розпродадуть у приватні колекції.

Онука Альбіна Гавдзинського, засновниця одеської галереї «Будинок художників» Лінда Страутман, опублікувала добірку робіт митця, на яких він зафіксував будівництво Каховської ГЕС та Нової Каховки.

За матеріалами Історична правда 

Фотогалерея

Поділитися: