Все буде Україна!

Ігор Сирота: «Ми готові до діалогу, але він має бути професійним»

Ігор Сирота: «Ми готові до діалогу, але він має бути професійним»

Актуально
22-11-2018
21 листопада відбулася прес-конференція генерального директора ПрАТ «Укргідроенерго» Ігоря Сироти, на якій йшлося про поточні результати роботи компанії.

Ігор Сирота зазначив, що аналіз фінансових показників ПрАТ «Укргідроенерго» за останні роки підтверджує стабільний фінансовий стан і позитивну динаміку розвитку компанії. Так чистий дохід (виручка) Товариства за 9 місяців  поточного року склав 5 525 млн грн. Чистий прибуток за 9 місяців  2018 року – 2 298,7 млн грн. Станом на 20 листопада ПрАТ «Укргідроенерго» сплатило до бюджету 2 004 млн грн.

Говорячи про стратегію розвитку, генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» зауважив, що одним з головних завдань компанії на найближчу та середньострокову перспективу є  будівництво другої черги Дністровської ГАЕС. На разі на станції тривають роботи зі зведення четвертого гідроагрегату, завершити які планувалося наприкінці 2019 року. Втім, через дефіцит фінансування, який на сьогоднішній день складає 2 мільярди гривень при загальній вартості об’єкту в 4,4 млрд та виник через незатвердження тарифу компанії НКРЕКП на наступний рік, терміни  пуску агрегату доведеться відкласти.

«Які найголовніші для нас зобов’язання, як для компанії? По-перше, це будівництво четвертого гідроагрегату Дністровської ГАЕС, який був в Програмі розвитку гідроенергетики до 2026 року, в Енергетичній стратегії України на період до 2035 року. Пуск був запланований на кінець 2019 року. На жаль, цього не відбудеться, бо є дефіцит фінансування і ми переносимо введення його в експлуатацію на перше півріччя 2020 року з умовою, що цей об’єкт буде профінансовано в межах того плану, який ми подали в НКРЕКП», - зауважив генеральний директор Укргідроенерго. 

Разом з тим, Ігор Сирота відповів на закиди деяких політиків щодо можливої співпраці з китайською стороною в проекті будівництва Дністровської ГАЕС та, як наслідок, утиску інтересів національних виробників.   

«Укргідроенерго - найбільший замовник вітчизняних заводів. 95 відсотків обладнання, яке виробляють заводи Турбоатом і Електроважмаш, було замовлено у них нашим підприємством. За останні два роки ми заключили з цими заводами контрактів на суму 8 мільярдів гривень. Лише в цьому році ми проплатили 1,5 млрд гривень Турбоатому та Електроважмашу. Жодна генерація не дає стільки замовлень для наших українських виробників, скільки дає Укргідроенерго. Коли ми залучаємо будь-яке фінансування, від нас вимагають процедуру торгів за міжнародними стандартами. Там перемагає той, хто виходить на торги з нижчою ціною і вищою якістю. Я не вважаю, що є об’єктивні причини критикувати нашу компанію», - зазначив Ігор Сирота.

Окрім того, очільник Укргідроенерго зазначив, що в контексті співпраці з Китаєм у будівництві Дністровської ГАЕС, компанія зацікавлена у залученні в проект українських виробників.

«Ми готові до будь-якого діалогу, але це має бути професійний діалог. Я не хотів би щоб під цей проект підганяли політичну складову. Це неправильно», - наголосив генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго».

Ігор Сирота також зазначив, що компанія приділяє значну увагу модернізації обладнання на гідроелектростанціях, підвищенню ефективності їх роботи та рівня безпеки.

«Цьогоріч ми завершуємо закупівлі по 21 агрегату. Також проводимо закупівлі по блочних трансформаторах. Це дуже важливо в контексті розвитку нашої компанії», - зазначив Ігор Сирота.

Під час прес-конференції  також йшлося про масштабну реконструкцію флагмана вітчизняної гідроенергетики – Дніпровської ГЕС-1, яка стартувала цьогоріч. Проект передбачає реабілітацію трьох гідроагрегатів «під ключ» фахівцями австрійської компанії ANDRITZ HYDRO, яка є одним з провідних світових постачальників електромеханічного обладнання для електростанцій. Роботи з реабілітації  обладнання ДніпроГЕС-1 мають закінчитися у 2021 році. Загалом, у проект буде інвестовано 62 млн євро.  Реабілітація обладнання дозволить збільшити сумарну потужність ДніпроГЕСу на 30 МВт та продовжити життя  станції на 30-40 років.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо нової моделі ринку електричної енергії в Україні, який має запрацювати наступного року, Ігор Сирота зазначив, що компанія готова до змін.

«Якщо буде прозора модель ринку, а вона повинна бути прозорою, я думаю, що наша компанія буде не в програші. Ми сподіваємося на зростання доходів», - зауважив він.

Окрім того, Ігор Сирота зупинився на питанні тарифоутворення.

Так постановою НКРЕКП  № 1219 від 16 жовтня внесені зміни до тарифів на відпуск електричної енергії ГЕС та ГАЕС Компанії на 2018 рік. Середній тариф на відпуск електричної енергії запланований на рівні 66,38 коп./кВтгод. (ГЕС – 24,60 коп./кВтгод, ГАЕС – 413,01 коп./кВтгод.), обсяг товарної продукції очікується в сумі 7 521 млн грн (ГЕС – 2 487 млн грн, ГАЕС – 5 034 млн грн) при корисному відпуску електроенергії 11 330,2 млн кВтгод (ГЕС – 10 111,4 млн кВт*год., ГАЕС – 1 218,8 млн кВт*год.)

Значна увага – соціальній проблематиці. Ігор Сирота з прикрістю заявив, що останнім часом компанія зіткнулась з відтоком кадрів. Причина – неконкурентна заробітна плата.  Наразі максимальні зусилля спрямовуються на те, аби за допомогою соціальних програм втримати фахівців.

«Наші фахівці, які отримали в нас освіту, досвід, виїжджають за кордон. Ми повинні в наступному році забезпечити фонд заробітної плати хоча б на рівні проекту нової Галузевої угоди, яка буде затверджена. Ми розширили соцпакет: це й страхування, забезпечення людей житлом на Дністровській ГЕС і ГАЕС, це й допомога при народженні дитини. Окрім того, ми уклали  договір з Інститутом серця МОЗ України на лікування і оперативне втручання при серцево-судинних захворюваннях. Ми все робимо для того, аби не втратити найцінніше – людський капітал», - підсумував Ігор Сирота.

Прес-служба ПрАТ "Укргідроенерго"

Фотогалерея

Поділитися: