Все почалося 12 грудня 1962 року, коли Українське відділення «Укргідропроекту» розробило проєкт, який передбачав створення архітектурного ансамблю на одному березі Дніпра. У грудні того ж року до Канева прибула перша бригада будівельників «Дніпробуду» і розпочалося масштабне будівництво.
Будівництво не обходилося без випробувань. Особливо запам'яталась ніч червня 1970 року, коли сильна злива з градом та шквальним вітром загрожували затопити котлован. Завдяки героїчним зусиллям інженерів, воду відкачали. Цей подвиг забезпечив вчасний запуск ГЕС, уникаючи річної затримки.
Листопад 1971 року ознаменувався монтажем першого гідроагрегату, а 4 листопада 1972 року о 7:21 ранку Канівська ГЕС офіційно почала працювати. Завдяки безбанкетному методу перекриття Дніпра, який був першим у світі, станція не лише змінила русло річки, а й значно покращила водопостачання регіону.
До 1976 року ГЕС досягла повної потужності.
Канівська ГЕС стала символом інженерної майстерності та командного духу, відкривши нову еру розвитку Канева та України в цілому.
Ця історія — свідчення того, як сміливі ідеї, професіоналізм та відданість справі можуть перетворити грандіозний проєкт у реальність, залишивши незабутній слід у історії країни.
Пресслужба Канівської ГЕС
- 22