На своїй позиції Хейз відповідає за портфель понад 1,5 мільярда доларів річного доходу. Він контролює скоординоване планування, виконання та управління продуктивністю підрозділу екологічно чистих енергетичних рішень NYPA, включаючи бізнес і економічний розвиток, залучення клієнтів, управління проектуванням і будівництвом, управління контрактами та тарифами, а також фінансову ефективність і контроль.
В інтерв’ю для Hydro Review Кіт Хейз поділився ідеями та поглядами на розвиток гідроенергетики в США, включаючи розвиток в умовах кліматичних змін.
Що для вас означає термін «сучасна гідроенергетика»?
Гідроелектроенергетика зіграла фундаментальну роль для індустріалізації в США та інших країнах світу. Деякі з перших заводів покладалися на річки та гідромлини, щоб постачати недорогу та надійну енергію для розвитку виробництва. Існували обмеження щодо цих операцій, зокрема клімат, розташування та близькість до ринків. Гідроелектроенергетика в штаті Нью-Йорк також відіграла вирішальну роль у просуванні промислового розвитку та економічних цілей на користь сільських і внутрішніх споживачів.
Це стало просуванням вперед до надійного забезпечення недорогою, чистою електроенергією для великих виробників, муніципалітетів і сільських кооперативів по всьому штату за допомогою передових технологій і взаємопов’язаної мережі, яка усунула історичні бар’єри та обмеження. На зміну старим водяним млинам прийшли руслові греблі та водосховища, а великі обсяги води протікають через сучасні турбіни, виробляючи електроенергію, яку можна транспортувати по всьому штату. Ми досягли ще одного поворотного моменту в історії, коли глобалізація набула абсолютно нового значення, вимагаючи інноваційних рішень і передових енергетичних технологій, щоб рухати нас до чистішого енергетичного середовища. Роботу відновлюваної генерації (сонячної та вітрової) просто неможливо підтримувати без використання великомасштабних гідроелектростанцій базового навантаження.
Як NYPA підтримує свої гідроелектростанції сучасними?
NYPA інвестує 1,1 мільярда доларів США в Ніагарську гідроелектростанцію. У межах інвестування наша програма продовження терміну експлуатації та модернізації і оновлення засобів керування замінить застарілі активи, встановить цифрові інтегровані датчики та монітори, а також забезпечить посилення системи та покращення кібербезпеки. Наші оновлені системи керування блоками нададуть операторам точні дані в режимі реального часу в рамках стратегічної ініціативи інтелектуальної генерації та передачі та сприятимуть прогресу NYPA як першої наскрізної цифрової утиліти в США. Нові засоби керування резервним копіюванням також будуть включені для пом’якшення ризиків втрати основної диспетчерської функціональності, покращуючи надійність станції та системи.
Проект Niagara Power Project закріплює енергетичну систему штату Нью-Йорк як провідне джерело гідроенергії та прискорить перехід до чистішого енергетичного середовища. Поліпшення цього об’єкта є головним пріоритетом, оскільки держава продовжує працювати над досягненням своїх цілей щодо відновлюваної енергетики.
Який головний виклик розвитку гідроенергетики в усьому світі?
У США головними проблемами є вплив на навколишнє середовище в результаті втручання в природний шлях річки та вплив на місцеві екосистеми. А в усьому світі це геополітичні виклики між країнами, річки яких перетинають або виходять за межі національних кордонів. Це не дуже відрізняється від того, з чим мала справу NYPA на початку 1900-х років, намагаючись побудувати наші гідроелектростанції.
Які інноваційні підходи ви б висунули та використали як приклад гідроенергетики як сучасної технології, що розвивається?
Застосування гідрокінетичної енергії вздовж річок замість будівництва дамб може вирішити багато проблем щодо впливу на місцеве різноманіття. Подальший розвиток гідроакумулюючої гідроенергії, що диспетчеризується в поєднанні з сонячними, вітровими технологіями та акумуляторними накопичувачами, може зіграти важливу роль у декарбонізації мережі. Крім того, використання вітрових станцій і акумуляторних накопичувачів у непікові години, коли попит нижчий, для наповнення резервуарів, а потім запуск гідрогенераторів у години пік дозволяє задовольнити попит і додатково стабілізувати мережу.
Яка найбільш яскрава зміна, яку ви спостерігали у гідроенергетиці останнім часом?
Зміна клімату серйозно впливає на водопостачання. Посухи в усьому світі виснажують водойми, що впливає на поширення гідроенергетики в усьому світі. Також помітною є тенденція до отримання більших обсягів енергії з відновлюваних джерел, щоб компенсувати викиди парникових газів, які сприяють зміні клімату, що впливає на рівень води.
Чи могли б ви визначити ключові ринки гідроенергетики та пояснити, чому вони привабливі?
Перехід до більш чистих джерел енергії та плани щодо збільшення частки відновлюваної енергії в загальній структурі виробництва електроенергії в усіх основних розвинутих країнах і країнах з економікою, що розвивається, роблять гідроенергетику дуже перспективною. Якщо порівнювати вартість енергії з її виробництвом з використанням викопного палива, гідроенергетика може бути довгостроковою, чистою та розумною інвестицією, яка відповідає позитивному впливу на зміну клімату.
Яку зміну ви хотіли б побачити, щоб підвищити роль сучасної гідроенергетики?
Ми працюємо з партнерами по всьому штату, щоб поєднати добре працюючі гідроелектросистеми та стабільну мережу, яка з’єднує більше відновлюваних джерел енергії. Оскільки ми відходимо від викопного палива, NYPA відіграє вирішальну роль у забезпеченні загальної надійності мережі штату, і ми продовжуємо допомагати енергетичній галузі зрозуміти цю синергію.
Фото: Hydro Review
Повний текст інтерв’ю за посиланням
Пресслужба УГЕ
- 70