Зазначимо, що режими роботи Кременчуцького водосховища визначається Міжвідомчою комісією по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ відповідно до Правил експлуатації водосховищ Дніпровського каскаду.
Відповідно до цих Правил експлуатації рівень води в Кременчуцькому водосховищі не може підніматися вище 82,4 м (форсований рівень), а не 81,0 м, як було зазначено у ЗМІ. Такий рівень може періодично виникати під час ведення режиму і роботи водосховищ при великому паводку або інших умовах.
«Берегоукріплення по всім водосховищам, в тому числі і Кременчуцького, повинні виконуватись з урахуванням позначки 82,4 м. Тобто всі захисні дамби, споруди, повинні бути спроєктовані відповідно до цієї позначки. Також зазначу, що руйнування берегів відбувається не за рахунок режиму роботи Кременчуцького водосховища, а через відсутність належного фінансування для проведення таких робіт», – зазначає головний інженер Укргідроенерго Вадим Рассовський.
Також головний інженер заначив, що якщо роботи з берегоукріплення плануються проводити, то Міжвідомча комісія та ПрАТ «Укргідроенерго» мають бути завчасно попереджені, з метою встановлення на Кременчуцькому водосховищі відповідного режиму для спрацювання до необхідної позначки для можливості виконання необхідних робіт.
Зауважимо, Кременчуцька гідроелектростанція постійно демонструє свою участь у суспільному житті громади, на території якої розташована станція. Станція є бюджетоутворюючим підприємством, тільки за 5 місяців 2021 року до бюджету сплачено податків на суму 26 млн.764 тис. грн. (державний бюджет – 22млн.409тис., міський бюджет – 4 млн. 255 тис. грн.). Крім того ЄСВ – 7 млн. 672 тис.грн.
Великої уваги філія приділяє соціальному аспекту співпраці з громадою. Колектив взяв на себе зобов'язання щодо благоустрою Набережної міста – головного місця відпочинку містян та гостей. Силами працівників станції збудовано літній концертний майданчик, забезпечено освітлення території, систематично проводяться суботники, вивозиться сміття. Гідроенергетики піклуються і про належний стан дамби Кременчуцької ГЕС: прибирання території, покоси трави, контроль за станом дорожнього покриття. Також Гідроенергетики є активними учасниками соціально-культурного життя територіальної громади: беруть участь у роботі з громадськими організаціями, виходять з ініціативами щодо допомоги за різними напрямками.
Пресслужба Укргідроенерго
Актуальні новини
- 148