Все буде Україна!

Майбутнє енергетики: гідроенергетики долучилися до експертної дискусії

Майбутнє енергетики: гідроенергетики долучилися до експертної дискусії

23-09-2022
Як працюють генеруючі компанії після початку повномасштабного вторгнення росії ? Який стан потужностей ВДЕ? Як війна змінила плани на будівництво нових електростанцій в Україні? Відповіді на ці та інші питання шукали учасники професійної дискусії Energy Freedom, організованої спільнотою Energy Club.

Участь у дискусії взяли представники урядових структур, органів центральної влади, представники генерацій, а також провідні галузеві експерти.

Відкриваючи засідання голова Держенергоефективності Валерій Безус наголосив на пріоритетності розвитку відновлювальної енергетики на державному рівні.

«Якщо ми говоримо про майбутнє відновлювальної  енергетики в Україні, то воно світле. Перспектива розвитку потужна. Війна лише посилює увагу до розвитку відновлювальної енергетики. Ще до повномасштабного вторгнення ми розробили Національний план дій з розвитку відновлювальної енергетики України до 2030 року. На той момент ми вважали, що поставили досить амбітну ціль на рівні 27 відсотків кінцевого споживання. Певно, після нашої Перемоги ця планка підпадатиме перегляду. Менш з тим, ми бачимо, що це є певним орієнтиром, певним викликом», - зазначив Валерій Безус.

В свою чергу заступник директора департаменту з управління персоналом та соціальними питаннями Укргідроенерго Сергій Кучер зупинився на ролі гідрогенеруючих потужностей в Об’єднаній енергосистемі країни під час війни, зазначивши, що ключовими завданнями компанії в поточних умовах є забезпечення покриття пікових навантажень, регулювання частоти та потужності, мобільного аварійного резерву для Об’єднаної енергосистеми України.

«Укргідроенерго – найбільший виробник електроенергії з відновлювальних джерел, який забезпечує гарантоване виробництво і послуги балансування. Війна  ще більше виявила запит енергосистеми на швидкодіючі резерви  і балансуючу електроенергію. Це прискорює нас в підготовці нових і завершенні вже розпочатих інвестиційних проєктів, спрямованих, в першу чергу, на збільшення потужностей ГЕС та ГАЕС», - акцентував Сергій Кучер.

Під час онлайн-зустрічі також йшлося про вплив синхронізації України з ENTSO-E на підприємства, що генерують енергію з ВДЕ, а також про перспективи України стати частиною глобального європейського плану RePowerEU, який передбачає підвищення енергобезпеки для всіх європейських країн.

Пресслужба Укргідроенерго

Поділитися: