Генеральний директор компанії Voith Hydro Austria Герхард Зейрлінг, регіональний менеджер Voith Group у Польщі, Україні, Латвії, Литві Томаш Дудкевич та генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота обговорили можливість проходження спеціалізованого навчання для технічних фахівців Укргідроенерго через програму "HydroSchool" в рамках гуманітарної допомоги за підтримки уряду Німеччини.
«Для Укргідроенерго це навчання є ще одним кроком у посиленні можливостей з відбудови та реконструкції постраждалих гідроелектростанцій. Також наші фахівці зацікавлені в отриманні сучасних навичок, що наразі актуальні в процесі модернізації ГЕС з переходом на технічні регламенти ЄС, оптимізації експлуатації, нових технологій. Окрім того, нині важлива і підготовка власних експертів компанії для роботи в проєктах, що фінансуються Світовим банком, ЄБРР і ЄІБ. Так, шляхом проходження навчальних програм і тренінгів "HydroSchool" з фахівцями Voith Hydro Austria інженери та інші спеціалісти Укргідроенерго поглиблять свої знання у сучасних і інноваційних підходах щодо експлуатації, модернізації та моделювання виробництва. Це особливо важливо, адже будь-яке відновлення це не тільки фінансування та технології, але й сучасні знання, втілені та застосовані безпосередньо у процесі виробництва електроенергії», - зауважив Ігор Сирота.
У рамках навчального проєкту "HydroSchool" українські гідроенергетики зможуть пройти навчання і тренінги для галузевих експертів за широким спектром проблематики: турбіна, генератор, система збудження, система керування та ГЕС в цілому. Навчання проходитиме в Австрії та Україні. Також планується долучати до проходження навчань і фахівців українського проєктногоінституту «Укргідропроєкт».
Наприкінці зустрічі сторони обговорили підписання Меморандум про взаєморозуміння між Voith HydroAustria та Укргідроенерго щодо реалізації проєкту навчальної програми.
Окрім того, під час зустрічі детально обговорили можливості майбутньої співпраці між компаніями у відбудові та постачанні обладнання для подальшого відновлення пошкоджених внаслідок російської агресії в Україні гідрогенеруючих потужностей.
- 69