![](/sites/default/files/styles/560x560_max/public/2018-09/61_1306.jpg?itok=ifeIvRms)
Ініціювали зустріч керівництво Товариства та місцева влада. До обговорення долучилися депутати районних, Івано-Франківської та Тернопільської обласних рад, громадські активісти, місцеві політичні діячі та науковці Прикарпатського національного університету.
« На даний момент ми виконали переший етап роботи з інститутами НАН України щодо виявлення можливих впливів планованої діяльності Укргідроенерго на річці Дністер. Ми вже отримали звіти та розмістили їх у відкритому доступі на сайті Товариства», - зазначив директор департаменту стратегічного розвитку та планування реалізації проектів Юрій Литвиненко.
![](/sites/default/files/inline-images/60.jpg)
Мешканців придністровських сіл в першу чергу цікавило питання як вплине можливе будівництво гідроелектростанцій на екологію та довкілля регіону і чи будуть затоплені села під час реалізації проекту.
«На сьогоднішній день про затоплення не може йти мова, адже не визначено чітко територію. Ми плануємо здійснити комп’ютерне моделювання ймовірного розміщення гребель, і якщо буде небезпека заподіянню нищівних збитків жителям прилеглих територій, то ми прийматимемо рішення щодо подальшої реалізації проекту», - наголосив Юрій Литвиненко.
Представники громадськості та депутатського корпусу акцентували увагу гідроенергетиків на тому, що думка місцевих жителів повинна бути обов’язково врахована при здійсненні подальшої діяльності Укргідроенерго на річці Дністер.
![](/sites/default/files/inline-images/59.jpg)
![](/sites/default/files/inline-images/62.jpg)
«Реалізація проекту не можлива без оцінки впливу на довкілля та узгодженості з громадою. Тому ми сьогодні маємо на меті поінформувати місцевих жителів про процедуру такої оцінки, поточну її стадію та про механізми участі громади в прийнятті відповідного рішення», - зазначив заступник директора департаменту правового забезпечення та майнових відносин Олександр Фармагей.
Представники Укргідроенерго вислухали позицію громади щодо проекту та враховуватимуть її при оцінці подальших дій.
- 30