«Наші психологи допомагають співробітникам та їхнім рідним утримувати психічну рівновагу, заспокоюють та надають рекомендації. Найбільше люди звертаються з питань зняття стресових станів, тривоги», - розповідає психологиня компанії Валентина Драчова.
Мирослава Казимирець, яка разом із Валентиною надає психологічну підтримку гідроенергетикам зазначає, що всі звернення людей чітко розділились на три основні хвилі:
«Перша хвиля - це період дезорієнтації, страхів та панічних атак, питання виїжджати чи залишатись, складні ситуації та життя поруч, або безпосередньо місцях бойових дій та окупації. Люди, які зверталися в цей період шукали відповіді на питання, як впоратися з втратою звичного способу життя, необхідності залишити домівку, розлучитися з близькими, страхами за життя. А потім був невимовний біль Бучі, Ірпеня та Бородянки, все те, що глибоко шокувало та стало потрясінням для всіх.
Друга хвиля - коли ми всі прийняли факт життя у війні, адаптувалися до поточних умов, продовжили працювати, вчитися, жити, але постало питання чи є місце радості та можливості отримувати задоволення, відпочивати, відвідувати культурні заходи, ресторани, святкувати та в цілому дозволяти собі нормальні прояви життя тоді. Іншою категорію запитів на цьому етапі були втома від емоційного навантаження, в якому ми жили майже півроку».
За словами фахівців, третя хвиля розпочалася з початком атак на критичну інфраструктуру та першими блекаутами. Коли ми всі занурилися в суцільну темряву як зовнішню, так і внутрішню. Все те, що актуалізувало внутрішні тривоги і страхи або підняло переживання, які до того були не пропрацьовані.
Крім того, важливим напрямком роботи зі співробітниками компанії стало надання консультативної підтримки у сфері трудових відносин та соціальних питань для тих, хто перебував або продовжує перебувають на окупованих територіях та в регіонах активних бойових дій, співробітників, які безпосередньо брали або беруть участь у захисті країни.
Психологи Укргідроенерго переконані, що емоційне благополуччя - надважливе. Тож піклування про психічне здоров’я точно не треба відкладати.
Пресслужба Укргідроенерго
- 67