Цей масштабний захід об’єднав представників з понад 30 країн, серед яких — міністри енергетики, представники енергетичних компанії, донори, бізнес-консультанти та фахівці з енергетичного бізнесу. Головна мета події — об’єднати зусилля для відбудови інфраструктури України, яка зазнала серйозних втрат від атак дронів та ракет з боку країни-агресора.
Енергетична галузь, зокрема відбудова та модернізація її потужностей, стала однією з центральних тем обговорення на ReBuild Ukraine.
Так під час панелі «Політична та нормативна база: Енергетична система України як сучасний чистий внесок у енергетичну стабільність та безпеку ЄС» учасники обговорили, що потреба у відновленні об’єктів енергетики України є надзвичайно актуальною, адже багато об’єктів, включаючи гідроелектростанції, зазнали значних пошкоджень після численних атак ворога.
У рамках конференції Укргідроенерго провело низку важливих перемовин, спрямованих на поглиблення співпраці з міжнародними партнерами для відбудови гідроенергетичних об'єктів.
Під час зустрічей також обговорювалися питання сучасного стану української гідроенергетики та можливості її відновлення. Одним із ключових напрямів діалогу - залучення міжнародного фінансування, що зможе значно прискорити відновлення та модернізацію пошкоджених потужностей.
«Відбудова енергетичної інфраструктури - це не лише питання енергетичної безпеки України, а й внесок у стабільність усієї європейської енергосистеми. Сьогодні ми маємо унікальну можливість не просто відновити зруйноване, а й побудувати сучасну, стійку до викликів інфраструктуру. Завдяки підтримці міжнародних партнерів ми зможемо реалізувати новітні проєкти у гідроенергетиці тим самим підвищивши енергетичну стійкість України», - зазначив після участі в конференції Ігор Сирота.
Представники Укргідроенерго також презентують перспективні проєкти, орієнтовані на розвиток відновлюваної енергетики в Україні. Враховуючи глобальну тенденцію переходу на екологічно чисті джерела енергії, ці ініціативи мають важливе значення не лише для української енергетичної системи, а й для досягнення загальноєвропейських кліматичних цілей.
14 листопада у рамках роботи панелі «Головні акценти та випробування відновлення української енергетичної системи» член наглядової ради Укргідроенерго Олег Терлецький розповість про ключові випробування та складнощі, яка наразі долає гідроенергетична галузь.
- 57