Для Владислава Кучерявого гідроенергетика стала справою його життя. Він - Заслужений енергетик України, Заслужений енергетик СНД.
Окрім того, він ще й винахідник, за плечима якого безліч винаходів і раціоналізаторських пропозицій. Саме Владислав розробив технологію реконструкції торців лопаток напрямного апарату гідротурбіни в умовах ГЕС.
«За понад 40 років роботи гідротурбін станції торці лопаток напрямного апарату через кавітацію ставали жорсткими з виразковим зносом. Це призводить до швидкого стирання гумового ущільнення в нижньому кільці апарату і планках верхнього кільця. При закритті по торцях лопаток протікала вода, що неприпустимо. А заміна самого ущільнення нічого не давала», - згадує Владислав Кучерявий.
Технологію, яку запропонував використовувати Владислав Кучерявий, дозволила виконати реконструкцію лопаток напрямного апарату на шістьох гідроагрегатах Середньодніпровської ГЕС. А застосування нержавіючих матеріалів продовжило термін експлуатації даного вузла ще на тридцять років. Окрім того, це дало значний економічний ефект порівняно з іншими пропозиціями.
Син Владислава Кучерявого, Олександр, також не відставав від батька. Він - головний інженер Середньодніпровської ГЕС. І на його рахунку також безліч різних винаходів та пропозицій в області автоматизації основного та допоміжного обладнання.
«Всі наші досягнення, розробки та нововведення - це результат кропіткої праці всього колективу станції. Колектив Середньодніпровської ГЕС завжди активно бере участь у раціоналізаторській роботі. Подані та впроваджені раціоналізаторські пропозиції були спрямовані на підвищення надійності роботи обладнання, поліпшення умов праці та техніки безпеки», - наголошує Олександр.
Починаючи з 1964 р. гідроенергетиками Середньодніпровської ГЕС було подано понад три тисячі раціоналізаторських пропозицій. Із них понад 2800 впроваджено у виробництво, що дало значний економічний ефект. За раціоналізаторську та винахідницьку роботу працівники Середньодніпровської ГЕС неодноразово були відзначені відзнаками різних рівнів.
Пресслужба УГЕ
- 175