Як повідомляє World Energy, компанія ініціювала інноваційний проєкт GPS Hydro, заснований на Глобальній навігаційній супутниковій системі (GNSS), що дозволяє здійснювати точне геопросторове позиціонування для всіх пристроїв, оснащених приймачами.
GNSS вже використовувалася в інших контекстах для точної зйомки, наприклад, для картографії, але систематичний моніторинг гідроенергетичної інфраструктури мав специфічні вимоги. Необхідно було перевірити можливість і придатність методу навіть у несприятливих для супутникової видимості умовах, таких як гірська місцевість, високі споруди, або рослинність.
Компанія розпочала експеримент на чотирьох зразкових об'єктах: трьох в Італії та одному в Іспанії: двох греблях (Гусана в Сардинії та Аланно в Абруццо) і двох гідротрубопроводах (Ганделліно в Ломбардії та Пампанейра в Андалусії).
Керівник відділу гідроінновацій Enel Green Power Джоаккіно Белліа зазначив, що ці об'єкти були обрані тому, що вони представляють різні типи: земляна гребля, бетонна гребля та два трубопроводи.
«На кожному з чотирьох об'єктів було перевірено надійність технології з точки зору якості сигналу, так і точності даних. Результати були однозначно позитивними, настільки, що ми вже ініціювали два додаткові проєкти в Італії і розглядаємо інші проєкти, зокрема, в Іспанії та інших країнах, де ми працюємо», - заявив він.
Після повного розгортання GNSS буде широко використовуватися для різних типів гідроенергетичної інфраструктури. У деяких випадках - там, де існують регуляторні вимоги - нова технологія може використовуватися на додаток до традиційних методів, а не як заміна.
«Людський фактор, як і раніше, матиме вирішальне значення, - сказав Белла, - обстеження і польові інспекції завжди будуть необхідними, але вони можуть стати більш ефективними завдяки аналізу та інтерпретації даних із супутників».
Пресслужба Укргідроенерго
Фото: World Energy
- 39