![](/sites/default/files/styles/560x560_max/public/2018-08/body0_17.jpg?itok=MtGIl_bc)
Цьогоріч відзначали 108-у річницю від дати його народження.У заході взяли участь ветерани енергетики та представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.
![](/sites/default/files/inline-images/body1_2.jpg)
![](/sites/default/files/inline-images/body2_16.jpg)
Фото Міністерства енергетики та вугільної промисловості України
Петро Непорожній народився 13 липня 1910 року у м. Яготин. Його ім’я увійшло в історію як ім’я видатного енергетика та енергобудівника. Петро Непорожній був проректором та доктором технічних наук. За життя був нагороджений багатьма орденами. Написав близько 30 фундаментальних праць у галузі енергетики та гідроенергетичного будівництва.
Однак найвагомішим внеском для історії України стала його кропітка робота під час будівництва Каховської ГЕС. Саме у 1953 році він очолив службу головного інженера «Дніпробуду». І саме він грав ключову роль під час будівництва основної конструкції Каховської ГЕС.
Зведення греблі на Херсонщині було не простою справою, однак Петро Степанович з гідністю впорався з цим. Його принципово новий метод поточного будівництва забезпечив будівництво греблі за рекордно короткий час.
![](/sites/default/files/inline-images/body3_12.jpg)
Завдяки наполегливості та кропіткої роботи висококваліфікованого фахівця оцінив уряд і невдовзі він очолив Держбуд СРСР. Також Петро Непорожній був міністром енергетики та електрофікації СРСР з 1962 по 1985 роки та згодом заступником голови Ради Міністрів України.
За період діяльності Непорожнього забезпечувалася потреба в електроенергії всіх галузей народного господарства України, підвищилася надійність роботи електростанцій і енергосистем, збільшилося виробництво електроенергії, а витрати на її вироблення — питомі витрати палива знизилися в 1,5 рази. Це був час розквіту енергетичної науки. Кількість науково-дослідних і проектних інститутів переступила за сотню, багато з яких здобули міжнародне визнання.
За значний вклад у розвиток енергетичної галузі постановою Кабінету Міністрів України у 2000 році ім'я Петра Непорожнього присвоєно Каховській ГЕС.
Сьогодні філію «Каховська ГЕС ім. П.С. Непорожнього» ПрАТ «Укргідроенерго» відвідують сотні школярів та студентів, котрі, дивлячись на назву станції та пам’ятник-погруддя у холі, віддають шану видатному енергетику.
![](/sites/default/files/inline-images/body4_10.jpg)
- 83