Відкриваючи засідання голова Держенергоефективності Валерій Безус зазначив, що розвиток водневої економіки розглядається як один з елементів відбудови України, її енергетичної трансформації та формування основи для декарбонізації економіки. Водночас актуальність питання енергетичної безпеки як України, так і всієї Європи відкриває широкі горизонти для тісної співпраці з країнами Європейського союзу та усього світу.
«Ми маємо відповідати на енергетичні виклики не лише, щоб протистояти російському тероризму, але й для того, щоб протидіяти зусиллям росії відштовхнути нас назад як на тактичному, так і на стратегічному рівнях. Крім того, у процесі відновлення енергетики Україна має дотримуватися зобов’язань із євроінтеграції та декарбонізації», - наголосив Валерій Безус.
В свою чергу заступниця директора Департаменту імплементації інноваційних проектів Укргідроенерго Ольга Павлюк зупинилася на впровадженні сучасних технологій виробництва «зеленого» водню з використанням відновлювального потенціалу українських гідроелектростанцій, зазначивши, що компанія по закінченню війни планує реалізацію проєкту з виробництва «зеленого» водню, потужністю 100 МВт.
«Наразі ми працюємо над багатьма питаннями - співпрацюємо з Andritz Hydro. Наші спеціалісти їздять в Європу переймати досвід. Першим плануємо в тестовому режимі запустити пілотний проєкт потужністю 1 МВт», - зазначила Ольга Павлюк.
Нагадаємо, Укргідроенерго підписало Меморандум про взаєморозуміння між німецькою транснаціональною компанією MAN Energy Solutions та глобальним постачальником обладнання й послуг для гідроелектростанцій ANDRYTZ HYDRO щодо розробки та реалізації проєктів з виробництва «зеленого» водню в Україні.
Пресслужба Укргідроенерго
- 86