Організаторами еко-заходу виступили: Державне агентство водних ресурсів України, Міністерство екології та природних ресурсів України, Регіональний проект ЄС «Водна ініціатива плюс» (EUWI+), AQUAMAN 3.8, Київська міська державна адміністрація та ПрАТ «Укргідроенерго».
Святкування розпочалися з «Історичного перепливу Дніпра», участь у якому взяли близько 400 учасників, серед яких не лише спортсмени, а й любителі активного способу життя та прості кияни. Учасники долали відстань близько 500 м з Труханового острова (біля Паркового мосту) аж до набережної біля Поштової площі, причал № 10.
Метою заходу стало привернення уваги українців до екологічних проблем та важливості збереження головної річки України — Дніпра, а також вирішення проблеми «цвітіння» води, спричиненої, серед іншого, використанням пральних засобів з вмістом фосфатів чи фосфонатів.
Після перепливу відбулося урочисте нагородження переможців. Так найкращий час перепливу серед чоловіків склав 5 хвилин, серед жінок - 5 хвилин 18 секунд.
Також в рамках Дня Дніпра пройшла низка цікавих заходів: трансляція відео-звернення «Вітання з 0-км - там де Дніпро зустрічається з Чорним морем», підведення підсумків конкурсу «Мальовничий Дніпро» та презентація їх на виставці. Для дітей працювали розважальні зони з аквагримом, аніматорами, майстер-класами та селфі-зоною.
У рамках «Дня Дніпра-2018» також проходила кампанія проти застосування пральних порошків, які містять фосфати або фосфонати. На заході було визначено переможців конкурсу «Мій улюблений пральний порошок – без вмісту сполук фосфору», а також підведені підсумки еко-кампанії.
«Це історичний заплив з точки зору того, що це – демонстрація кредиту довіри до якості води в річці. Для підготовки цього заходу в соцмержах організатори створили кампанію із запобігання цвітіння Дніпра. Річка починає зацвітати через забруднення, а також внаслідок підвищення температури. В рамках кампанії ми закликали людей не використовувати порошки, що містять фосфати. До неї долучились не лише громадяни, але й підприємства, наприклад, Укргідроенерго, а саме Кременчуцька ГЕС – там не використовують фосфатні порошки з 2014 року», – розповіла представниця проекту ЄС «Водна ініціатива плюс» Юнона Ведєніна.
Слід зазначити, що ПрАТ «Укргідроенерго» ще у 2014 році розпочало заходи проти застосування пральних порошків. Так філія «Кременчуцька ГЕС» відмовилась від використання мийних засобів, що містять фосфати. В результаті в стічних водах, що потрапляють до системи водовідведення, кількість фосфатів зменшилась втричі – це підтверджує щоквартальний хіміко-бактеріальний моніторинг.
«День Дніпра-2018» завершився танцювальним флешмобом «Dnipro-dance».
За підсумками заходу ПрАТ «Укргідроенерго» нагороджено подякою за вагомий внесок в організацію першого «Історичного перепливу Дніпра».
Прес-служба ПрАТ "Укргідроенерго"
- 86