Все буде Україна!

Укргідропроект: 95 років новаторства

Укргідропроект: 95 років новаторства

27-05-2022
Доля ПрАТ «Укргідропроект», якому виповнюється 95 років від дня заснування, нерозривно пов'язана з історією України, становленням та розвитком національної гідроенергетики.

Будівництво об'єктів водного господарства на території України потребувало створення спеціалізованої проєктної організації. І така організація з’явилася у травні 1927 року, коли рішенням Президіуму Вищої Ради народного господарства УРСР на базі підрозділів, що входили до складу Дніпробуду (проєктної, а потім і будівельної організації, яка спеціалізувалась на будівництві гідроелектростанцій і промисловому будівництві – ред.), у Харкові створено Бюро водних досліджень. Упродовж трьох десятиліть Бюро водних досліджень було єдиною організацією в Україні з проєктування гідротехнічних споруд. Змінювалися лише її назви та підпорядкування.

У 1928 році -  це проєктно-дослідне Водне бюро при Водному комітеті ВРНГ УРСР. З 1930-го бюро увійшло до складу проєктної контори «Укрводбуд», яка через рік була реорганізована в Український державний інститут з проєктування водних споруд. У 1935-му колектив організації увійшов до складу Всесоюзного тресту «Гідроенергопроект», а в 1962-му став основою українського відділення Всесоюзного проєктно-вишукувального та науково-дослідного інституту «Гідропроект» ім. С. Я. Жука – «Укргідропроекту».

Діяльність Укргідропроекту тісно повязана з історією розвитку нашої держави та охоплює майже всі сфери використання водних ресурсів – від гідроенергетики до водозабезпечення. Вода – одна з найвеличніших стихій природи, яка у всі часи вимагала серйозного ставлення, тож проєктування гідротехнічних споруд, призначених для  утримання величезних обсягів води, які являють собою потенційну загрозу – справа важлива та відповідальна. Наслідки проєктної роботи настільки значимі для людини та природи, що вона може бути довірена лише професіоналам, які володіють масштабними знаннями та необхідними якостями.

Фахівці Укргідропроекту завжди займали активну позицію щодо обгрунтування перспектив української гідроенергетики, в їх просуванні та реалізації. За проєктами організації побудовані каскади гідровузлів на Дніпрі та Дністрі, канали, промислові та судоходні споруди, об’єкти житлової інфраструктури. Наразі фахівці підприємства беруть участь в реалізації другої черги реконструкції ГЕС та ГАЕС, які входять доскладу Укргідроенерго, а також працюють над перспективним проєктами найбільшої гідрогенеруючої компанії країни. 

Значна частина сучасної діяльності підприємства спрямована на проєктування ГЕС та надання інжинірингових послуг за межами України. Укргідропроект – учасник проєктування енергетичних об’єктів та гідроспоруд в росії, білорусі, Молдові, Грузії, Вірменії, Киргизтані, Узбекистані, Таджикистані, Чехії, Австрії, Італії, Франції, Китаї, В’єтнамі, Індії, Лаосі, Афганістані, Туреччині, Іраку, Єгипті, Мексиці, Кубі, Бразилії та Венесуелі.

Свої майбутні плани колектив Укргідропроекту пов’язує з подальшим розвитком української гідроенергетики – завершенням будівництва Дністровської ГАЕС у складі семи гідроагрегатів, завершенням реконструкції ГЕС дніпровського та дністровського каскадів, будівництвом нових гідротехнічних об’єктів на Дніпрі, а також розширенням своєї участі у виконанні проєктних та інжинірінгових робіт на міжнародній арені.

Колектив Укргідроенерго пишається багаторічною плідною співпрацею з Укргідропроєктом та бажає компанії  завойовування нових ринків, подальших успіхів у роботі, та сподівається, що міцні партнерські відносини між компаніями й надалі взаємовигідно розвиватимуться, сприяючи зростанню авторитету гідроенергетики в Україні та за її межами. 

Пресслужба УГЕ

Читайте також: 

Віктор Галат: розвиток гідроенергетичного будівництва є необхідним, оскільки гідроенергетика допомагає у боротьбі з повенями та паводками

Поділитися: