Валентин Гвоздій наголосив на необхідності міжнародних заходів для захисту водної безпеки. Він докладно зупинився на наслідках знищення російськими військами Каховської ГЕС у червні 2023 року, яке спричинило втрату 18 млрд куб. м води, залишивши близько 2 млн людей без централізованого водопостачання та завдавши значних збитків сільському господарству на 584 тис. га родючих земель. Голова наглядової ради підкреслив, що росія свідомо використовує воду як зброю, намагаючись перетворити її з «джерела життя на важіль конфлікту та механізм створення гуманітарної кризи».
Такі дії, включно з підривом Каховської ГЕС, не лише порушують суверенітет України, а й руйнують екологічну рівновагу всього регіону.
Валентин Гвоздій також відзначив, що десятки водосховищ, в тому числі Каховське, Оскільське, Печенізьке та Карачунівське, були повністю або частково зруйновані. Ці водосховища мали критичне значення для водопостачання, зрошення, виробництва електроенергії та підтримки місцевих екосистем. Руйнування Каховського водосховища призвело до потрапляння сотень тон фосфатів і нітратів у Чорне море, що завдало непоправної шкоди екосистемам і біорізноманіттю, а міни та інші небезпечні елементи, винесені водою, створюють додаткову загрозу для громад.
Укргідроенерго докладає всіх зусиль для відновлення своїх об’єктів та управління водними ресурсами, попри значні виклики, спричинені численними атаками на інфраструктуру. Такі атаки призводять до порушення стабільності енергопостачання та функціонування систем питного водопостачання.
Валентин Гвоздій назвав дії ро
«Лише спільними зусиллями можна відновити екологічну стабільність в Україні та забезпечити безпечне майбутнє для регіону».
- 50