Все буде Україна!

Успішно завершився перший етап екологічного проекту "Чиста енергія життя"

Успішно завершився перший етап екологічного проекту "Чиста енергія життя"

08-11-2016
Успішно завершився перший етап екологічного проекту "Чиста енергія життя"

ПАТ «Укргідроенерго» успішно завершило перший етап екологічного проекту «Чиста енергія життя» з вирощування риби у верхній водоймі Дністровської ГАЕС. В основі даного проекту лежить європейський досвід, адже гідроенергетика є найбільш поширеним видом альтернативної енергетики у світі.

«ГАЕС органічно вписується в екосистему і навіть має на неї позитивний вплив. Зокрема, поліпшуються умови для водної фауни. Вода насичується киснем та більш активно самоочищується. Це створює можливості для таких екологічних проектів, як цей», - зазначив Василь Субота, директор Філії "Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС ".

Рік тому до водойми випустили 300 кілограмів сріблястої форелі. Під час контрольної перевірки 5 листопада поточного року з'ясували, що загальна маса риби за цей час досягла 3 тон.

Вирощену таким чином рибу можна використовувати для зариблення штучних водойм України, таких як, наприклад, Канівське водосховище.

«Є світова практика вирощування риби, вона більш продуктивна. Тут ми побачили перспективу впровадження нової технології вирощування», - каже Андрій Атоженко, директор компанії «Рібанов», що брала участь у проекті.

Екопроект ПАТ «Укргідроенерго» всіляко підтримує місцева влада Сокирянського району, на території якого знаходиться Дністровська ГАЕС. Це підприємство - найбільший платник податків і працедавець в районі. Впровадження таких проектів відкриває нові можливості для приватних підприємств району.

Місцева влада розраховує на подальшу співпрацю та продовження даного проекту та обіцяє створювати умови для налагодження виробництва, яке б було спроможне вирощувати до 200-300 тон риби на рік.

Подібний екологічний проект стане в нагоді також і ГАЕС, яку планують побудувати у Черкаській області біля Канева. Щорічно енергетики планують випускати в Канівське водосховище 3 тони мальків товстолоба.

Поділитися: