Все буде Україна!

В Укргідроенерго готові до пропуску весняного водопілля 2021

В Укргідроенерго готові до пропуску весняного водопілля 2021

Актуально
31-03-2021
31 березня в апараті управління Укргідроенерго відбулась прес-конференція щодо готовності Товариства до весняної повені та основних заходів по підготовці гідротехнічних споруд компанії до пропуску водного стоку.

Генеральний директор Ігор Сирота розповів про те, що упродовж осінньо-зимового періоду 2020-2021 рр. склалися сприятливі умови для формування весняного водопілля. Процес снігонакопичення протягом цієї зими був малоактивним, з чергуванням періодів встановлення снігового покриву та відлиг. Максимальні запаси води у сніговому покриві р. Дніпро до міста Києва сформувались 20 лютого та дорівнювали 64 мм, що становить 123% норми максимальних за зиму снігових запасів. За даними Укргідрометцентру від 25 березня водопілля р. Дніпро біля м. Києва очікується об’ємом 16 – 18 км³ (13,8–15,4 км³ - приплив до Київського водосховища та 2,2 – 2,6 км³ - приплив   р. Десна).  Такі параметри водопілля нижчі за середньобагаторічні  - норма 25,4 км³, проте вони вищі за минулорічні. Максимальні витрати води р. Дніпро біля м. Києва у період весняного водопілля очікуються у третій декаді квітня – 2 480 – 2 840 м³/с.

«З початку повені у водосховищах акумульовано 0,8 км³. Станом на кінець березня маємо наступні рівні основних водосховищ дніпровського каскаду ГЕС: Київське – 102,30 м, Кременчуцьке – 79,40 м, Каховське – 15,65 м, при цьому вільна ємність - 4,8 км³», - зазначив Ігор Сирота.

Щодо ситуації на річці Дністер генеральний директор розповів, що в третій декаді лютого на р. Дністер за рахунок підвищення температури повітря розпочалось сніго- та льодотанення, після чого сформувався дощовий паводок. Внаслідок акумуляції паводкових вод, позначка верхнього б’єфу Дністровського водосховища досягла найвищого рівня 21 березня і дорівнювала 120,86 м (нормальний підпірний рівень 121,0 м). Очікуваний приплив води до Дністровського водосховища за березень-квітень 2021 р. становить 1,6-2,1 км3 (77 % норми, 55 % забезпеченості) при нормі водопілля 2,4 км³. Варто зазначити, що навесні зазвичай здійснюється еколого-репродуктивний попуск з Дністровського водосховища. Якщо Міжвідомчою комісією з узгодження режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ буде прийняте рішення щодо його проведення - Укргідроенерго готове до проведення еколого-репродуктивного попуску.

У ході прес-конференції Ігор Сирота наголосив, що згідно з висновками комісій з перевірки готовності до пропуску льодоходу, повені та паводків, в яких брали участь представники Держенергонагляду України, всі філії Укргідроенерго отримали Акти готовності до проходження повені.

«При нинішніх та прогнозованих гідрологічних умовах гідротехнічні споруди Укргідроенерго здатні забезпечити надійну та безаварійну роботу. Усі гідроспоруди, які перебувають на балансі компанії, мають працездатний стан, відповідають проєктним вимогам і можуть виконувати своє функціональне призначення в заданих режимах. Компанія на поточний момент виконує увесь необхідний обсяг робіт із забезпечення їхньої безпечної експлуатації. Тож пропуск весняного водопілля через водосховища дніпровського та дністровського каскадів не матиме негативного впливу на об’єкти господарювання та інфраструктури».

В свою чергу головний інженер Укргідроенерго Вадим Рассовський зазначив, що компанія щороку відповідально готується до цього періоду, приділяючи основну увагу стану гідротехнічних споруд, постійному контролю за ними та їх безпечній експлуатації в цілому.

Також під час прес-конференції генеральний директор розповів про роботу Укргідроенерго в Об’єднаній енергетичній системі України в період водопілля. Так, Товариство прогнозує в 2021 році підвищення виробітку електроенергії на ГЕС та ГАЕС на 20-25% внаслідок більш сприятливих гідрологічних та кліматичних умов у порівнянні з минулим роком. Ці умови дозволили компанії збільшити обсяги продажу електроенергії на електронних аукціонах торгівельного майданчику Української Енергетичної біржі з подальшим укладенням двосторонніх договорів з переможцями торгів. Крім того, наявність достатніх обсягів гідроресурсів у водосховищах ГЕС дозволила покрити гідрогенеруючими потужностями дефіцит електроенергії в ОЕС України, який виник у зв'язку із значним зниженням середньодобової температури в останні місяці зими та аварійними ремонтами блоків ТЕС й АЕС у цей період. Оператор системи передачі задіяв на балансуючому ринку додатковий резерв, наданий ПрАТ «Укргідроенерго», що дозволило уникнути відключення споживачів в періоди пікового навантаження.

 

Пресслужба Укргідроенерго

Фотогалерея

Поділитися: