Все буде Україна!

Відсутність затвердженого фінплану Укргідроенерго на 2021 рік створює значні обмеження для нормальної роботи підприємства

Відсутність затвердженого фінплану Укргідроенерго на 2021 рік створює значні обмеження для нормальної роботи підприємства

Офіційно
22-04-2021
21 квітня 2021 року під час засідання Кабінету Міністрів України Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у відповіді народному депутату Сергію Нагорняку на питання щодо фінансового плану ПрАТ "Укргідроенерго" зазначив, що фінансовий план Товариства знаходиться на розгляді. Крім того, Прем’єр-міністром було підкреслено, що минулого року фінплан Укргідроенерго був затверджений наприкінці року, проте це не заважало Товариству виконувати інвестиційну програму 2020 року.

ПрАТ "Укргідроенерго" надає роз’яснення з зазначеного питання і повідомляє наступне.

Фінансовий план ПрАТ «Укргідроенерго» на 2020 рік був затверджений розпорядженням Кабінету міністрів України № 616-р від 14 серпня 2019 року.

8 липня 2020 року розпорядженням КМУ № 846-р було затверджено зміни до фінансового плану на 2020 рік (коригування).

Станом на поточну дату, незважаючи на своєчасну підготовку та надання на затвердження, Товариство працює без затвердженого в установленому порядку фінансового плану на 2021 рік.

При цьому, відсутність затвердженого фінансового плану створює для Товариства значні обмеження у здійсненні витрат відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.10.2012 № 899 "Про порядок здійснення витрат суб’єктами господарювання державного сектору економіки у разі незатвердження (непогодження) річних фінансових планів у встановленому порядку".

Так, Товариству заборонено здійснювати витрати на капітальні інвестиції, що унеможливлює виконання робіт, які мають безперервний характер, у тому числі виконання планових ремонтів гідрогенеруючого обладнання і будівництва Дністровської ГАЕС за дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України та Міністерства енергетики України. Серед витрат капітального характеру заборонено здійснювати придбання нового обладнання, антитерористичних заходів, приписів контролюючих органів, заходів кіберзахисту.

Пресслужба Укргідроенерго

Поділитися: