Все буде Україна!

Як працюватимуть українські водосховища в липні? Режими роботи, узгоджені Міжвідомчою комісією

Як працюватимуть українські водосховища в липні? Режими роботи, узгоджені Міжвідомчою комісією

05-07-2021
Днями відбулося чергове онлайн-засідання Міжвідомчої комісії при Держводагентстві України, в якому взяв участь головний інженер Укргідроенерго Вадим Рассовський.

Під час засідання визначено режими роботи дніпровських та Дністровського водосховищ на липень 2021 року.

Виходячи з гідрометеорологічної i водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на липень та з метою забезпечення питного водопостачання населения, підтримання екологічно безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія встановила наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у липні:

Київське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 серпня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,90-102,80 м БС.

Канівське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища упродовж липня має бути в межах 91,35-91,45 м БС.

Кременчуцьке водосховище: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 серпня рівень води у  водосховищі  має  бути  в  межах 80,80-80,70 м БС.

Кам’янське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,8-64,0 м БС.

Дніпровське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) викликане добовим i тижневим регулюванням ГЕС допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС). За                умовами             навігації              забезпечується               гранично            допустимий рівень спрацювання верхнього 6’єфу (біля греблі) 51,1 м БС під час проходження великогабаритних суден на лімітуючих ділянках.

Каховське водосховище: ГЕС  працює  на  притокових  витратах. Станом на 1 серпня рівень води у водосховищі має бути в межах 15,90-15,80 м БС.

Дністровське водосховище: Для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф Дністровської та Нижньодністровської ГЕС витратами не менше ніж 110-130 м3/с. Режим пропуску дощових паводків встановлюється у робочому порядку в кожному випадку окремо.

Пресслужба Укргідроенерго

Читайте також: 

Режим роботи Дністровського водосховища на червень 2021 року 

Режим роботи дніпровських водосховищ на червень 2021 року 

Як пройшло водопілля 2021 року?

 

Фотогалерея

Поділитися: