Вантажопідйомність крану - 400 т, висота майже 30 м, а загальна вага - 565 т. Саме за допомогою цього велетня виконується перенесення, монтаж та демонтаж найоб’ємніших та найважчих вузлів гідроагрегатів, таких як робоче колесо, ротор та інших.
«Особливістю застосування подібних козлових кранів є їх експлуатація поза приміщеннями. Звідси значний негативний вплив на їх конструкції від навколишнього середовища. Все це призводить до появи корозії на металі. Аби уникнути проблем з надійністю козлового крану, необхідно вчасно проводити його фарбування. Відповідне обслуговування кранів дає можливість встановити бар’єр, що перешкоджає впливу вологи і іншим проявам навколишнього середовища руйнівного характеру», - зазначив начальник виробничо-технічного відділу Середньодніпровської ГЕС Юрій Вінцюк.
Нагадаємо, будівля Середньодніпровської ГЕС зведена без машинної зали. Гідроагрегати знаходяться в бетонних кожухах. Над кожним гідроагрегатом встановлено металевий ковпак, тому всі роботи з монтажу та демонтажу обладнання здійснюються за допомогою козлових кранів. Загалом на Середньодніпровській ГЕС працює 6 таких кранів.
Пресслужба Середньодніпровської ГЕС
Читайте також:
Середньодніпровська ГЕС: виклики, здобутки та плани
На Середньодніпровській ГЕС триває реконструкція гідроагрегатів
Середньодніпровська ГЕС отримала новий сучасний трансформатор
Актуальні новини
- 91