![](/sites/default/files/styles/560x560_max/public/2018-09/dsc_0907_810.jpg?itok=8NfqhmD9)
Зустріч була присвячена підходам до реформування «водної» галузі, впровадженню інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом та положеннями Водної Рамкової Директиви ЄС.
У зустрічі взяли участь заступник Міністра екології та природних ресурсів з питань європейської інтеграції Микола Кузьо, представники Єврокомісії та Делегації ЄС у Києві, а також представники органів виконавчої влади України, міжнародних організацій та проектів, водогосподарських установ, неурядових організацій та науковці.
![](/sites/default/files/inline-images/dsc_0896.jpg)
Під час виступів та дискусій основний акцент ставився на розробці планів управління річковими басейнами, реформуванні системи моніторингу вод в Україні, питній воді та санітарії, а також імплементації Нітратної Директиви.
«Слід зазначити, що залучення гідроенергетичних компаній, зокрема Укргідроенерго, у Національний діалог є надзвичайно необхідним. Наприклад, при розробці планів управління європейських річкових басейнів, гідроенергетиці виокремлюють у документі розділ, де визначають чіткі впливи на гідрологічний режим, седиментаційні процеси та міграцію гідробіонтів. Гідроелектростанції розглядають як інструмент управління станом навколишнього середовища, ефективного розподілу водних ресурсів, а також забезпечення збалансованого водокористування, особливо під час дефіциту прісної води, ‒ зауважує провідний фахівець з питань екології ПрАТ «Укргідроенерго», кандидат географічних наук Оксана Гуляєва. ‒ Конкретними прикладами вирішення задач в цьому напрямку є розробка режиму екологічного стоку, обмеження швидкості спрацювання рівня води водосховища з метою запобігання нанесення шкоди землям прибережної території та біотичним компонентам водних екосистем. Важливим аспектом є інтеграція стратегій розвитку гідроенергетики».
- 13