Все буде Україна!

Інвестиції в розвиток гідроакумулюючих потужностей у світі набирають обертів

Інвестиції в розвиток гідроакумулюючих потужностей у світі набирають обертів

29-06-2022
Дубайська електроенергетична компанія DEWA на 44 % завершила реалізацію проєкту з будівництва першої в Перській затоці гідроакумулюючої станції. Нова ГАЕС живитиметься від сонячної енергії, матиме виробничу потужність 250 мегават (МВт), ємність зберігання 1500 мегават-годин і термін служби до 80 років.

Ефективність генерації енергії на об’єктах гідроенергетики привертає все більше уваги країн, що шукають шляхів мінімізації екологічних та технологічних ризиків функціонування енергетичної галузі та захисту від цінових коливань на ринку традиційних енергоресурсів.

Сучасні проєкти спорудження ГАЕС часто є складними рішеннями, що характеризуються інвестиціями у супутні галузі, стимулюють застосування нових технологій, пошуки ефективних науково-виробничих інструментів. Так відповідно до інформації, наданої компанією DEWA, реалізація згаданого проєкту включає створення маршруту канатної дороги довжиною 5,4 км, підземного тунелю довжиною 1,2 км, впорядкування значного обсягу територій, підтримку загального розвитку регіону Хатта та забезпечує інноваційні можливості працевлаштування. Запуск станції стимулюватиме розвиток декількох різновидів активного відпочинку та туристичних об’єктів.

Споруджена гідроелектростанція стане масштабним накопичувачем енергії, який використовує потенційну енергію води, що зберігається у верхній водоймі, яка перетворюється в кінетичну енергію під час протоку води через 1,2-кілометровий підземний тунель. Ця кінетична енергія обертатиме турбіни та перетворюватиме механічну енергію в електричну, яка направлятиметься в мережу DEWA. Потім, щоб знову накопичити енергію, чиста енергія, вироблена в Сонячному парку, використовуватиметься для прокачування води через цей тунель назад від греблі Хатта до верхньої водойми шляхом перетворення електричної енергії в кінетичну енергію. Електростанція матиме ККД 78,9% і стане частиною зусиль DEWA щодо досягнення країною всеосяжного та стійкого розвитку й диверсифікації чистих та відновлюваних джерел енергії для реалізації Дубайської стратегії чистої енергії 2050 та Стратегії чистих нульових викидів вуглецю 2050, щоб забезпечити 100% загальної потужності країни з чистих джерел енергії до 2050 року.

Не дивно, що ГАЕС в Україні так само виступають своєрідним «магнітом» для енергозберігаючих технологій та інноваційних рішень. Фахівці Укргідроенерго послідовно вкладають значні ресурси та зусилля в розвиток гідроакумулюючої енергетики, як єдиної «зеленої» галузі енергетики, що може зібрати надлишок енергії та зберегти його до того моменту, коли в мережі буде дефіцит. Крім того, гідроелектростанції, на відміну від сонячної та вітрової генерації, не мають прямої залежності від погодних умов і можуть генерувати електроенергію в будь-який час. Не дивно, що розбудова та запуск відповідних об’єктів в Україні стають амбітними загальнонаціональними проєктами та стимулюють промислове виробництво, створюють додаткові можливості для інвестицій у розвиток відновлювальної енергетики. До прикладу, лише проєкт найбільшої у Європі Дністровської ГАЕС передбачає запуск гідроагрегатів загальною потужністю 2268 МВт, що виводить її на шосте місце у світі та тягне за собою реалізацію низки додаткових проєктів за напрямами будівництва, захисту екології та наукових досліджень.

Джерело: DEWA

Поділитися: