Як повідомляє OilPrice, попри стрибок інвестицій у технології, необхідні для енергетичного переходу, інвестиції у відновлювані джерела енергії, хоча й на рекордно високому рівні, втім все ще становлять менше 40% від середнього рівня щорічних інвестицій, необхідних для реалізації сценарію, при якому глобальне потепління може обмежитися 1,5 градусами Цельсія в період з 2021 по 2030 рік.
Згідно зі звітом, незважаючи на рекордні інвестиції в енергетичний перехід у розмірі 1,3 трильйона доларів, поточні темпи інвестицій недостатні, щоб вивести світ на шлях досягнення кліматичних цілей. Річні інвестиції мають зрости щонайменше в чотири рази до приблизно 5,7 трильйона доларів США в середньому між 2021 і 2030 роками та 3,7 трильйона доларів між 2031 і 2050 роками, зазначає IRENA.
Глобальні інвестиції також значною мірою сконцентровані в конкретних технологіях, таких як сонячна енергетика. Крім того, останніми роками з’явилася значна невідповідність між високим рівнем інвестицій у розвинених економіках і мізерним фінансуванням технологій енергетичного переходу в бідних країнах, особливо в Африці.
«Щоб енергетичний перехід покращив життя та засоби до існування, уряди і партнери повинні забезпечити більш справедливий потік фінансів, визнаючи різні контексти та потреби», — заявив генеральний директор IRENA Франческо Ла Камера.
Крім того, у звіті зазначається, що досягнення енергетичного переходу відповідно до сценарію, при якому глобальне потепління може обмежитися 1,5 градусами, вимагає перенаправлення 700 мільярдів доларів на рік з викопного палива на технології, пов’язані з енергетичним переходом, але інвестиції у викопне паливо все ще зростають.
Енергетична криза та нещодавні зміни в політиці призвели до того, що глобальні інвестиції в низьковуглецеві джерела зросли до рекордних 1,1 трильйона доларів у 2022 році, при цьому кошти, спрямовані на енергетичний перехід, вперше вирівнялись з інвестиціями у постачання викопного палива, йдеться у звіті.
Пресслужба Укргідроенерго
Фото: Renewable Energy
- 49