Все буде Україна!

Майбутнє «зеленого» водню: експерти оцінили достатність водних ресурсів для виробництва енергоносія в Україні

Майбутнє «зеленого» водню: експерти оцінили достатність водних ресурсів для виробництва енергоносія в Україні

02-06-2022
Фахівці Укргідроенерго взяли участь у черговій експертній дискусії щодо шляхів розвитку водневої економіки в Україні, ініційованої Energy Club спільно з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України.

Під час онлайн-зустрічі йшлося про стан водних ресурсів України для виробництва енергоносія, а також розглянуто вплив якості водних ресурсів на економічні показники проєктів з виробництва водню.

Відкриваючи засідання голова Держенергоефективності Валерій Безус наголосив на необхідності врахування стану водних об’єктів при плануванні будівництва потужностей з виробництва водню.

«Маємо не забувати, що Україна є країною з проблематичним забезпеченням водними ресурсами. Маємо звертати увагу і на розподіл води і на можливість технологічного доступу до водних ресурсів, а також враховувати аспекти їх якості, оскільки це безпосередньо впливає на вартість виробництва водню», - зауважив Валерій Безус.

В свою чергу директорка Департаменту з реалізації інноваційних проєктів Укргідроенерго Марія Бішко зупинилася на використанні водних ресурсів на базі гідроелектростанції для виробництва «зеленого» водню.

«Виробництво водню на базі гідрогенеруючих потужностей – перспективний напрямок у всьому світі. Адже розвинені країни націлені на забезпечення своїх енергетичних потреб шляхом декарбонізації економік. Саме «зелений» водень – альтернатива традиційним видам палива і розглядається як енергоносій майбутнього. Наразі ми вивчаємо технологічну складову, аби в перспективі реалізувати проєкт з електролізного виробництва водню, потужністю 1 МВт, на Дніпровській ГЕС», - зазначила Марія Бішко.

Заступник директора Департаменту з експлуатації Укргідроенерго Віталій Богуцький розповів про особливості перспективного проєкту компанії.

«Ми маємо достатньо водних ресурсів для виробництва “зеленого” водню. Доцільність будівництва потужностей на Дніпровській ГЕС пояснюється тим, що станція має досить високий напір і агрегати, працюючи в базовому режимі, можуть забезпечити нас необхідною кількістю електроенергії, потрібної для виробництва водню», - акцентував Віталій Богуцький.

Нагадаємо, на сьогодні підписано Меморандум про взаєморозуміння між найбільшою гідроенергетичною компанією країни, німецькою транснаціональною компанією MAN Energy Solutions та глобальним постачальником обладнання й послуг для гідроелектростанцій ANDRYTZ HYDRO щодо розробки та реалізації проєктів з виробництва «зеленого» водню в Україні. Підписання відповідного Меморандуму дасть старт глобальним процесам, які допоможуть у перспективі створити в нашій державі водневий хаб.

Пресслужба УГЕ

Читайте також: 

“Зелений” водень в Україні: гідроенергетики долучилися до обговорення національних перспектив енергоносія

 

Поділитися: