![](/sites/default/files/styles/560x560_max/public/2022-01/photo5436342064955637471%20%E2%80%93%20%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%96%D1%8F.jpg?itok=OeMb_gBx)
Вага цього велетня разом із надставкою валу і траверсою складає 400 т. Діаметр ротора генератора дорівнює 14 м 47 см — наразі це найбільший ротор гідроагрегату в Україні. Перенесення ротору упродовж двох годин здійснювалося за допомогою козлового крана вантажопідйомністю 400 т.
«У кратері гідроагрегату ротор встановлюється з мінімальними зазорами, що вимагає від фахівців високої кваліфікації та ювелірної точності», – зазначив Олександр Кучерявий, головний інженер Середньодніпровської ГЕС.
Нагадаємо, будівля Середньодніпровської ГЕС зведена без машинної зали. Гідроагрегати знаходяться в окремих бетонних кожухах. Над кожним гідроагрегатом встановлено металевий ковпак, тому всі роботи з монтажу та демонтажу обладнання здійснюються за допомогою козлових кранів. Варто зазначити, що проведення реконструкції відбувається без виведення ГЕС з експлуатації та зміни режимів її роботи.
Пресслужба Укргідроенерго
Читайте також:
Середньодніпровська ГЕС 2021: цифри, факти та плани
- 133