Також Наталія Латиш додала, що Держводагентство проводить постійний моніторинг стану водних об’єктів, що перебувають в зоні впливу руйнування окупантами греблі.
Керівниця відділу економічного співробітництва, енергетики, інфраструктури та навколишнього середовища Представництва ЄС в Україні Хлое Аліо наголосила, що атаки росії на українську цивільну критичну інфраструктуру та навколишнє середовище досягли безпрецедентного рівня з руйнуванням дамби Каховської ГЕС. Адже руйнування цієї греблі погіршує і без того жахливу гуманітарну ситуацію та позбавляє сотні тисяч людей їхнього права на доступ до води.
Окрім ситуації з наслідками підриву окупантами Каховської ГЕС учасники діалогу обговорили прогрес, досягнутий в імплементації Водної Рамкової Директиви ЄС з моменту підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, реформи водної політики, які все ще необхідні з точки зору країн-кандидатів на вступ до ЄС, а також наслідки руйнування водогосподарської інфраструктури внаслідок агресивної війни росії проти України. Вони визначили шляхи забезпечення якнайшвидшого задоволення нагальних потреб у водному секторі та врахування водних питань у планах відновлення та місцевого розвитку.
За матеріалами Державного агентства водних ресурсів України
- 88