
Але 2022 рік став для Нової Каховки роком болю та випробувань. Уже в перші дні повномасштабного вторгнення місто опинилося в окупації. російські загарбники перетворили ГЕС на військовий об’єкт, тероризували місцевих жителів, змушували фахівців працювати під дулами автоматів. А 6 червня 2023 року окупанти скоїли один із найстрашніших злочинів – підірвали Каховську ГЕС. Ця катастрофа змінила все: затоплені домівки, знищені життя, розірвані зв’язки з рідною землею.
Тисячі новокаховчан були змушені покинути свої оселі. Багато працівників Каховської ГЕС, які десятиліттями забезпечували стабільну роботу станції, стали переселенцями.
Керівництво Укргідроенерго, розуміючи масштаб трагедії, з перших днів окупації підтримувало своїх співробітників – тих, хто втратив не лише роботу, а й дім.
Компанія допомагала працівникам та їхнім родинам знайти нове житло, забезпечувала фінансову підтримку, допомагала із працевлаштуванням на інших станціях. Колеги з усієї України простягнули руку допомоги, прийнявши гідроенергетиків із Нової Каховки до своїх колективів. Так, на станціях компанії працюють ті, хто ще донедавна був серцем Каховської ГЕС.
«Каховська ГЕС – це більше, ніж станція, це символ незламності української енергетики. Ми не просто підтримуємо наших людей – ми допомагаємо їм розпочати нове життя. І, без сумніву, ми відновимо Каховську ГЕС після деокупації територій. Бо Україна – це про світло, про відновлення, про людей, які ніколи не здаються», - наголошує генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота.
Сьогодні Нова Каховка розкидана по всій Україні – у серцях людей, які мріють повернутися додому. Вона живе у спогадах про блакитний Дніпро, зелені парки, енергію ГЕС, що колись давала світло мільйонам. І вона обов’язково відновиться. Бо Нова Каховка - це Україна.
Пресслужба Укргідроенерго
- 66