Все буде Україна!

Попри виклики війни Укргідроенерго планує розвивати основи водневої енергетики в Україні

Попри виклики війни Укргідроенерго планує розвивати основи водневої енергетики в Україні

22-11-2024
Європейський тиждень водню
Укргідроенерго працює над пілотним проєктом «зеленого» водню, що є важливим кроком на шляху до декарбонізації енергетичного сектору України. Цей проєкт сприятиме зміцненню енергетичної незалежності країни, поступовому входженню України на світовий водневий ринок, а також інтеграції до європейської енергосистеми.

Про це заявив голова наглядової ради Укргідроенерго Валентин Гвоздій під час Європейського тижня водню. На заході "Інвестиції в майбутнє водню в Україні: мінімізація ризиків і забезпечення енергетичного ринку завтрашнього дня". Валентин Гвоздій підкреслив важливість розвитку водневого сектору для забезпечення енергетичної незалежності України, зокрема через запуск пілотних водневих проєктів, створення дослідницьких центрів для вивчення технологій зберігання водню та розробку стимулюючих програм для залучення інвестицій у водневу інфраструктуру.

На тлі постійних масованих ракетних та дронових атак російських військ на українську енергетику серед пріоритетів Укргідроенерго є реалізація стратегії з відновлення пошкоджених гідроелектростанцій, захисту об’єктів гідроенергетики, а також забезпечення української енергосистеми маневруючими потужностями. У цьому ключі актуальність виробництва зеленого водню, як альтернативного джерела енергії  для України, є як ніколи важливими.

За словами Валентина Гвоздія, розвиток водневої енергетики потребує подолання значних бар'єрів, зокрема високої вартості обладнання та відсутності сформованого ринку споживання:

«Сектор водневої енергетики має складнощі через високу вартість обладнання для виробництва водню, зокрема електролізерів, вартість яких коливається від $800 тисяч до $1,2 мільйона за мегават потужності. Відсутність сформованого ринку споживання також ускладнює економічну доцільність таких проєктів. Було б доцільно розглянути можливі шляхи зменшення цих бар'єрів, наприклад, за допомогою міжнародного фінансування або технічних інновацій. Ми розглядаємо водень не лише як продукт, але і як спосіб зберігання енергії, що дозволяє уникнути її втрат і ефективно використовувати».

Попри ці виклики, Укргідроенерго наголошує на необхідності залучення інвестицій і міжнародного фінансування. Компанія вже зробила певні кроки у цьому напрямку: почала переговори з міжнародними фінансовими інституціями та потенційними інвесторами, а також налагодила співпрацю з європейськими партнерами для забезпечення фінансової підтримки розвитку водневих проєктів. Валентин Гвоздій також підкреслив, що обмежені державні гарантії є серйозним бар'єром для реалізації проєктів, але компанія активно працює над пошуком рішень разом із міжнародними партнерами. Зокрема, Укргідроенерго розглядає можливість залучення страхування ризиків від міжнародних фінансових установ, а також створення спільних інвестиційних платформ з європейськими партнерами для забезпечення стабільності фінансування.

Поділитися: