Все буде Україна!

«Реформування Укргідроенерго необхідне для європейської інтеграції енергосистеми України» - Ігор Сирота

«Реформування Укргідроенерго необхідне для європейської інтеграції енергосистеми України» - Ігор Сирота

11-07-2017
11 липня відбулась установча зустріч щодо реформи корпоративного управління в ПрАТ «Укргідроенерго» за участі представників Світового банку, Європейського банку реконструкції і розвитку та Європейського інвестиційного банку, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

«Сьогодні ми адаптуємо управлінську й організаційну структуру до викликів часу. Головний виклик – це європейська інтеграція нашої енергосистеми. Наше завдання створити інфраструктуру, яка забезпечить стабільне електропостачання і необхідну якість електроенергії для споживачів. Це потребує мобілізації наявних ресурсів, випереджального впровадження сучасних технологій, застосування нових підходів і практик», – зазначив у вступному слові генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота.

У рамках заходу директор департаменту юридичного забезпечення та майнових відносин Юлія Бурунська представила «Реформу корпоративного управління ПрАТ «Укргідроенерго», яка передбачає  кілька нововведень. Зокрема, запровадження Наглядової ради та посади корпоративного секретаря передбачено в рамках удосконалення саме корпоративного управління. Реформування організаційної структури передбачає в першу чергу удосконалення наступних функцій: стратегії та інвестицій, контролю, аудиту та внутрішньої безпеки, управління персоналом та соціальними питаннями. Планується також створення бюджетно-інвестиційного комітету для прийняття ефективних рішень щодо розподілу ресурсів та доцільності інвестицій та затвердження програми корпоративно-соціальної відповідальності щодо охорони навколишнього середовища.

«Ми маємо відкритися для громадян, бо були і будемо державною компанією, і хочемо, щоб громада знала та розуміла, як приймаються рішення в компанії, тривають процеси, могла впливати на рішення і підтримувала наші дії. Ось чим обумовлена необхідність впровадження реформи, після якої Укргідроенерго стане найінноваційнішою компанією енергетичного сектору України. Саме таке завдання я ставлю всім службам Товариства», – підсумував гендиректор Товариства.

Наприкінці презентації серед очікуваних результатів, які передбачено реформою корпоративного управління в ПрАТ «Укргідроенерго», були відзначені наступні: зменшення рівнів управління та спрощення структури, відсутність дублювання при виконанні функцій, чітке розмежування повноважень та кола відповідальності структурних елементів, прискорення прийняття управлінських рішень удвічі.

Міжнародні партнери підтримали реформу корпоративного управління Укргідроенерго, підкресливши її необхідність та значимість у сучасних умовах змін на ринку електроенергії.

В свою чергу заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко зазначила: «Я вдячна керівництву за ініціативу такої зустрічі, а також за підсилення діяльності в напрямку екології, адже це питання сьогодні гостро стоїть у суспільстві». Крім того, заступник Міністра зауважила, що Міністерство координуватиме процес реформування та сприятиме в отриманні якісної консультаційної допомоги від зовнішніх консультантів у галузі корпоративного управління.

 

З презентацією реформи корпоративного управління ПрАТ "Укргідроенерго" можна ознайомитися за посиланням:

Реформа корпоративного управління.pdf

Reform of Corporate Management of Ukrhydroenergo.pdf

 

Поділитися: