Про це заявив міністр енергетики Румунії Вірджил Попеску, повідомляє Balkan Greenenergy News.
Попеску та його болгарський колега Розен Христов провели обговорення у грецьких Афінах на полях конференції «Енергія та розвиток 2022», організованої Інститутом енергетики Південно-Східної Європи.
Гідроенергетичний комплекс Турну Магуреле-Нікополь матиме встановлену потужність 840 МВт, а загальний обсяг виробництва - 4,4 ГВт·год на рік. Кожна з країн матиме по 420 МВт встановленої потужності, або по 2,2 ГВт·год виробленої електроенергії.
Проєкт румуно-болгарської гідроелектростанції – не нова ідея. Перші дослідження гідротехнічного комплексу Турну Магуреле-Нікополь були виконані ще у 1960-х рр. Перша угода між країнами про будівництво та експлуатацію комплексу була підписана в Бухаресті в 1975 році. Роботи розпочалися трьома роками пізніше, але невдовзі були зупинені.
Майбутній комплекс складатиметься з двох однакових по обладнанню і потужності гідроелектростанцій, одна з яких розташовуватиметься на лівому березі Дунаю та належатиме Румунії, інша – Болгарії, на правому березі.
Планується, що гідровузол матиме дві з’єднувальні станції, об’єднані між собою повітряною лінією електропередач, яка перетинатиме Дунай.
Для майбутнього гідроенергетичного комплексу запропоновано два майданчика. Перший – місце, де роботи були розпочаті наприкінці 1970-х рр, інший розташований у декількох кілометрах нижче за течією.
Незалежно від обраного місця прогнозована тривалість будівництва гідровузла складе вісім років.
Пресслужба Укргідроенерго
- 59