Участь у заході взяли понад 300 представників енергетичного сектору, фінансових організацій та державні діячі з більш ніж 20 країн світу, серед який і фахівці ПрАТ «Укргідроенерго».
В рамках форуму відбулися панельні дискусії, присвячені альтернативним видам енергетики. Особливо активну дискусію викликали питання перспектив сучасного стану та розвитку, успішного залучення фінансування та інвестиційних можливостей біо- та гідроенергетичної галузей.
Головний інженер Укргідроенерго Вадим Рассовський окреслив ключові стратегічні кроки Товариства на найближчий час:
«У відповідності до Програми розвитку гідроенергетики на період до 2026 року ми плануємо збільшити наші потужності на 3500 МВт і це в структурі балансу електроенергії України загалом складе 15,5%. На сьогодні, саме це необхідно аби підтримувати стабільну частоту в мережі та допомагати роботі теплових й атомних електростанцій, оскільки гідроелектростанції працюють в пікових режимах навантаження».
Під час панельної дискусії спеціалістам Укргідроенерго ставили чимало питань. Одним із них стало актуальне питання співпраці з екологічними та громадськими організаціями.
«Реалізація проектів має проходити шляхом відкритого діалогу та знаходження точок взаєморозуміння. Нашій системі необхідні регулюючі потужності. І сьогодні альтернативи гідроенергетиці, в тих умовах, які ми маємо по іншим відновлювальним джерелам енергетики, немає, і розвиток великих гідроенергетичних об’єктів в Європі та світі тому підтвердження», ‒ підкреслив В.Рассовський.
Не менш зацікавило аудиторію і питання про те, чи стало легше зараз працювати з кредитними міжнародними фінансовими організаціями, адже побутує думка, що вони часто скаржаться на неможливість використання доступних коштів через ряд проблеми, пов’язаних з реалізацією проектів.
«Ми співпрацюємо з фінансовими інституціями більше 20 років. У державних установах проблем із співпрацею немає. Є робота, є певний алгоритм дій. Його треба дотримуватись і тоді буде результат. Важливим є підготовчий процес та створення команди професіоналів, які реалізують проект. Тож, запевняю, що у державних компаній немає перепон і проблем у співпраці з міжнародними організаціями, і наша компанія є тому прикладом», ‒ зазначив головний інженер Укргідроенерго.
«Український форум з відновлюваної енергетики’17» дозволив продемонструвати сучасні досягнення України у сфері відновлюваної енергетики, обговорити актуальні проблеми та закласти основу для нового етапу розвитку альтернативної енергетики.
- 16