
Сторони обговорили питання можливої співпраці щодо залучення фінансування для розробки техніко-економічного обґрунтування інноваційного проєкту багатоцільового комплексного гідровузла, метою якого є поєднання різних видів генерації з ВДЕ задля балансування Об’єднаної енергосистеми України.
У ході зустрічі в. о. генерального директора Укргідроенерго Богдан Сухецький зазначив, що будівництво унікального та потужного енерговузла з виробництва «зеленої» енергії буде першим проєктом такого роду в Україні.
«Реалізація цього проєкту сприятиме забезпеченню загальної стійкості енергосистеми України в цілому, та розширенню можливостей Укргідроенерго з надання послуг з регулювання частоти і потужності зокрема. Також він перспективний з точки зору наближеності до європейських стандартів виробництва екологічної електроенергії. Його перевагою є можливість розбудови різних потужностей за рахунок розташування, що нині є дуже важливим у питаннях безпеки», - зазначив Богдан Сухецький.
В свою чергу Юрай Топорчак, директор департаменту з питань відновлення України Офісу Віце-прем'єр-міністра з Плану відновлення, стійкості та знань економіки Словацької Республіки, зауважив:
«Наша основна мета співпрацювати з Україною у питаннях стабілізації енергосистеми та балансування, зокрема ми шукаємо можливості взяти участь у проєктах, які допомагають відновлювати Україну. Ми зацікавлені у довсгостроковій і результативній співпраці».
Пресслужба Укргідроенерго
Актуальні новини
- 116

