Під час зустрічі були представлені перші напрацювання робочих груп Комісії, які стануть основою для формування Плану управління річкового басейну Дністра. Також Комісію ознайомили з результатами проекту ГЕФ/ОБСЄ/ПРООН «Розвиток транскордонної співпраці та комплексного управління водними ресурсами в басейні річки Дністер» – представили перший проект транскордонного діагностичного аналізу та тематичний звіт «Аналіз впливу водосховищ Дністровських ГЕС на стан Дністра».
Важливий етапом налагодження транскордонної співпраці – є спільне обговорення регламенту еколого-репродукційного попуску, який був затверджений 5 квітня на Міжвідомчій комісії по встановленню режиму роботи дністровських водосховищ і пройде з 15 квітня по 15 травня 2019 року.
Серед усіх питань порядку денного, гідроенергетики обговорили рекомендації до Правил експлуатації Дністровського каскаду ГЕС і ГАЕС і процедуру їх затвердження. На зустрічі було запропоновано узгодити мінімальні попуски з Дністровського водосховища з урахуванням забезпеченості природного стоку.
З порядком денним, презентаціями учасників, а також протоколом засідання ви маєте змогу ознайомитись на сайті Дністровської комісії. Наступна зустріч планується на жовтень 2019 року у м. Кишинів (Республіка Молдова).
Нагадаємо, що під час другого дня засідання двосторонньої молдовсько-української Комісії було вирішено, що наразі призупиняються будь-які дії пов’язані з ініціюванням проектів будівництва Верхньодністровського каскаду ГЕС до затвердження схем комплексного використання гідроенергетичних ресурсів річки. Це є офіційною та спільною позицією Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Укргідроенерго стосовно Верхньодністровського каскаду ГЕС.
Прес-служба Укргідроенерго
Актуальні новини
- 1070