На початку брифінгу генеральний директор Ігор Сирота наголосив на відсутності загрози підтоплень на річках басейну Дніпра та готовності станцій до пропуску весняної повені 2018.
«Цьогорічний середньостатистичний паводок є набагато кращим за минулорічний. Ми розраховуємо не лише убезпечити населення від підтоплення, але й при цьому закумулювати достатньо води для виробництва електроенергії», ─ зазначив генеральний директор компанії.
За інформацією Українського гідрометереологічного центру масового досягнення небезпечних відміток не очікується, вода залишатиметься на заплаві на вже затоплених ділянках з поступовим зменшенням шару затоплення. Гідрологічна ситуація на річках України спокійна, рівні води знаходяться у межах русел. Попередньо наданий прогноз Гідрометцентру на березень 2018 справдився: інтервал очікуваних значень був встановлений як 1750-2050 м³/с. За оновленою інформацією на І декаду квітня очікується приплив води до Київського водосховища в об’ємі 2350-2650 м³/с, у ІІ декаді ‒ 3000-3400 м³/с, і 3650-4150 м³/с у ІІІ декаді, що є меншим за попередній довгостроковий прогноз на водопілля.
Відповідно до вказаних даних ані гідротехнічні споруди, ані мостові переходи, ані об’єкти господарювання та інфраструктури не постраждають в наслідок пропуску весняного водопілля через водосховища дніпровського каскаду.
Цьогоріч об’єм води збільшився у порівнянні з минулим роком, тож за рахунок цього станом на початок 2018 року компанії вдалося збільшити виробництво електроенергії на 1 мільярд кВт/годину, в подальшому планується збільшення виробництва ще приблизно на 1,7 мільярди кВт/годину.
«Минулі роки були маловодними. Цього року перша хвиля водопілля розпочалася ще в січні за рахунок високих температур у цьому місяці. У 2017 ми виготовили близько 9 мільярдів кВт/годину електроенергії. Цьогоріч плануємо цю цифру збільшити до позначки близько 11,5 мільярдів», — додав Ігор Сирота.
Робота Об’єднаної енергетичної системи України в період водопілля традиційно буде зазнавати певного навантаження при регулюванні добового графіка споживання електроенергії, однак гідротехнічні споруди та обладнання всіх ГЕС і ГАЕС ПрАТ «Укргідроенерго» перебувають у працездатному стані і можуть виконувати своє функціональне призначення в запланованих режимах.
Також керівники компанії відповіли на питання про розбудову та реконструкцію станцій Товариства.
Актуальні новини
- 30