![](/sites/default/files/styles/560x560_max/public/2020-01/6e706e2e-3c31-4f0c-8d3c-dca42dd70442%20%284%29.jpg?itok=Eu5ZYK0R)
Шемет Віктор Олексійович народився 4 серпня 1950 року в селі Таганча Черкаської області, де й отримав середню освіту.
В 1973 році зробив перші кроки у кар’єрі енергетика: влаштувався електрослюсарем на Канівську ГЕС. Тут юнак почав пізнавати ази гідроенергетики – як пізніше виявиться, справи всього його життя.
Згодом Віктор Шемет без відриву від виробництва здобуває кваліфікацію техніка-електрика у Таращанському технікумі електрифікації та механізації.
За 46 років роботи на філії «Канівська ГЕС» Віктор Олексійович спробував себе у різних професіях: був і машиністом, і начальником зміни турбінного цеху. Та вже у 1983 призначений на посаду майстра дільниці електротехнічного цеху, яку обіймає дотепер. Дільниця під керівництвом майстра вже багато років працює безаварійно.
«За весь період роботи на Канівській ГЕС – а я тут майже з часу пуску першого гідроагрегату – досконало вивчив устаткування електростанції. Наразі працюю над реконструкцією та експлуатацією генераторів технологічного обладнання», – розповідає Віктор Шемет.
Варто відзначити, що Віктор Олексійович має знак «Почесний працівник Укргідроенерго», а у 2018 році був нагороджений відзнакою Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.
Пресслужба Укргідроенерго
- 170