Учасники обговорили питання активізації розвитку розподіленої генерації, як важливого напрямку забезпечення надійного енергопостачання регіонів в сучасних умовах, першочергові питання відновлення енергетики, інноваційні технічні та технологічні рішення у розподіленій генерації.
Зі вступним словом щодо поточної ситуації в енергетичному комплексі країни до учасників звернулися заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук та голова ГО «НТСЕУ», віце-президент ГС «СІГРЕ-Україна» Юрій Бондаренко.
Цьогоріч до конференції доєднались міжнародні експерти з Товариства польських енергетиків, а саме: професор, голова інституту електричної інженерії Славомір Чешлик та експерт польської спілки енергетиків «СІГРЕ» Ян Штефуник.
У ході конференції учасники поділились досвідом щодо впровадження розподіленої генерації. В свою чергу, заступник голови ради Федерації роботодавців ПЕК України Сергій Чех розповів про побудову та експлуатацію розумних розподільчих електричних мереж для забезпечення операційної безпеки функціонування енергетичної системи України.
Представники вітроенергетичної асоціації розповіли про сучасний стан та перспективи розвитку вітроенергетичного сектору. Голова правління вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков повідомив, що вже готуються пілотні проєкти з будівництва об’єктів вітроегенрації на центрально-західній території України, оскільки майже 70 % потужностей опинилися на тимчасово окупованій території.
Спеціалісти комерційних підрозділів Укргідроенерго поділилися своїм досвідом. Так фахівці відділу регуляторної політики під час доповіді розкрили питання щодо особливостей імплементації до національного законодавства України актів ЄС в сфері електроенергетики, зокрема щодо запобігання зловживань на оптових енергетичних ринках (REMIT). Співробітники відділу прогнозування гідроресурсів поділились знаннями та досвідом щодо підвищення ефективності використання водних ресурсів для виробництва електроенергії на ГЕС шляхом перерозподілу гідроресурсу у розрізі водогосподарського року. А спеціалісти відділу із забезпечення продажу допоміжних послуг представили доповідь з участі ГЕС та ГАЕС на ринку допоміжних послуг в Україні.
Варто зазначити, що через критичну ситуацію в країні, розподілена генерація може забезпечити споживачів електроенергією під час блекаутів у короткостроковій перспективі. Проте, це питання потребує змін до нормативно-правових актів, які наразі не врегульовані. Ці зміни сприятимуть диверсифікації джерел виробництва електричної енергії та покриттю дефіциту потужності в енергетичній системі України, що є особливо важливим для областей та міст країни. 8 травня 2024 року на своєму засіданні Регулятор прийняв рішення щодо змін до постанови НКРЕКП від 26 березня 2022 року № 352, яке спрощує процедуру приєднання генеруючих установок до електричних мереж.
Також, в рамках конференції, учасники заходу побували на виробничій екскурсії з нагоди 130-річчя електрифікації Львова в Музеї історії електрифікації Львівщини. Відвідувачам показали, як освітлювалися вулиці та працював електричний трамвай, а також як дуговими лампами з вугільними електродами освітлювали президію Галицького Сейму. Також частина експозиції була присвячена появі першої електростанції на Персенківці у 1909 році, яка вже тоді могла забезпечувати електроенергією все місто.
Пресслужба Укргідроенерго
Актуальні новини
- 233