Олександр понад 11 років працює на станції. Яких тільки робіт не доводилось йому виконувати за цей час, однак він ніколи і подумати не міг, що колись йому доведеться працювати під прицільними ударами ворожих ракет.
Ще з юності Олександр мріяв працювати на гідроелектростанції. Хлопець закінчив факультет енергетики. І вже у 2012 році розпочав працювати на станції. Спочатку машиністом турбінних приміщень в оперативній службі. Згодом, електромонтером головного щита керування оперативної служби.
«Всі труднощі на роботі лише загартовували та надихали йти вперед. Я навчався, запитував та постійно був зосереджений на виконанні своєї роботи. А всі нестандартні ситуації давали заряд неймовірно потужної енергії, яку я направляв, щоб швидко проаналізувати ситуацію та знайти правильне рішення.
Найбільше подобається працювати вночі. Бо це час коли нічого не відволікає і можна зосередитися лише на роботі», - розповідає Олександр.
З початком повномасштабної війни Олександр разом зі своїми колегами працювали у надскладних умовах. Адже рівень небезпеки був дуже високим.
Через введення комендантської години іноді доводилося ночувати на роботі, адже вони працюють позмінно.
Адже в разі виникнення надзвичайної ситуації, від злагоджених дій та виважених рішень оперативного персоналу залежить не тільки робота станції, а й життя людей.
«24 лютого я вивіз дружину з дітьми в безпечне місце, а сам повернувся на станцію. Ми до кінця не розуміли, що відбувається. Нова реальність відверто лякала. Я дуже переживав за своїх рідних, адже батьки з сестрою на той час опинились в окупації. - згадує Олександр. Але зібравши всі сили в кулак ми з хлопцями розуміли, що зараз як ніколи потрібно ефективно і вчасно виконувати кожному з нас свою роботу, щоб забезпечити надійну роботу всієї станції».
Спеціалісти оперативної служби відпрацьовують свої дії у різних змодельованих ситуаціях, щоб бути готовими до будь-яких ситуацій.
«Зараз ми розуміємо, що наша робота потрібна, мабуть, як ніколи», — додає фахівець.
Завдяки злагодженій роботі енергетиків, зокрема, й гідроенергетиків, навіть в умовах повномасштабної війни, в наших оселях є світло та тепло. Як показує практика, в цій професії немає випадкових людей. Її обирають свідомо, як справу всього життя.
Пресслужба Каскаду Київських ГЕС і ГАЕС
Актуальні новини
- 106