Окрім того, в практичних рекомендаціях науково-дослідних робіт цих установ, надаються наступні поради щодо майбутнього режиму попусків Каховської ГЕС та ГЕС-2: «1) збільшення витрат води (у межах нової пропускної здатності) при одночасному скороченні тривалості попусків, 2) здійснення двох попусків за добу. За таких умов, з одного боку, посилиться водообмін між елементами екосистеми і покращиться екологічна ситуація в пониззі Дніпра, з іншого - ГЕС працюватимуть на покриття пікових навантажень в енергосистем».
З урахуванням такого режиму науковці очікують наступні позитивні зміни:
- при збільшенні витрат води у Нижній Дніпро практично не буде існувати проблеми надходження солоного клину у його русло на значну відстань. У зв’язку з цим поліпшиться якість води для питного водопостачання, а також зменшиться площа з явищами задухи у водоймах;
- підвищення показників біологічного різноманіття та продуктивності у екосистемі пониззя Дніпра за рахунок збільшення частоти та об’ємів попусків води протягом доби;
- поліпшення стану заплавних водойм через видалення з них надлишкової органічної речовини та мулових відкладів. Це покращить стан нерестовищ і кормової бази риб.
Практичні рекомендації щодо регламенту роботи Каховського гідровузла лягли в основу при розробці розділу «Використання водних ресурсів у виробництві електроенергії» Звіту з оцінки впливу на довкілля проєкту «Будівництва Каховської ГЕС-2». До того ж, для опису інших компонентів екосистем пониззя Дніпра, та оцінки впливу на них, були залучені Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАНУ, Український науково-дослідний інститут екологічних проблем, Національний науково-природничий музей НАНУ, Український науково-дослідний інститут водогосподарсько-екологічних проблем, ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва» та інші.
Нагадаємо, що за результатами аналізу звіту з оцінки впливу на довкілля ПрАТ «Укргідроенерго» від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів 11.02.2021 р. отримало висновок з оцінки впливу на довкілля про допустимість будівництва та експлуатації Каховської ГЕС-2. При виконанні умов висновку, в тому числі екологічних умов провадження планованої діяльності, впливи на довкілля при провадженні діяльності характеризуються як екологічно допустимі.
Пресслужба Укргідроенерго
Читайте також:
Каховська ГЕС-2 – одна із запорук надійної роботи «зеленої» енергетики
Каховська ГЕС – серед переможців рейтингу «Дніпровська перлина»
Актуальні новини
- 204