Все буде Україна!

Дністровська ГЕС: впевнений погляд у 2022 рік

Дністровська ГЕС: впевнений погляд у 2022 рік

14-01-2022
Яким видався 2021 рік для Дністровської ГЕС? З якими результатами станція зустрічає Новий рік та на яких проєктах буде сфокусована увага енергетиків у найближчому майбутньому?

За 2021 рік Дністровська ГЕС перевиконала план та згенерувала понад 762 млн кВт*год, а також на 8,6 МВт збільшила робочу потужність за рахунок ремонту обладнання. На сьогодні фактична потужність станції становить 468,5 МВт.

Які ремонтні роботи обладнання були проведені на станції протягом 2021 року?

Упродовж 2021 року на Дністровській ГЕС продовжувалися роботи з капітального ремонту гідроагрегату № 1 підрядною організацією «Дніпро-СГЕМ» та гідроенергетиками станції.

В серпні-жовтні 2021 року проведено плановий капітальний ремонт гідроагрегату № 3. На повітряно-масляному котлі гідроагрегату встановлено сучасний покажчик рівня масла із більш надійною та безпечною для обслуговуючого персоналу конструкцією.

За період 2021 року проведено заплановані поточні ремонти гідроагрегатів № 2, 4, 5, 6, блочних трансформаторів Т-1, Т-2, Т-3, автотрансформаторів АТ-1, АТ-2, а також іншого основного та допоміжного обладнання. Підрядною організацією виконано капітальний ремонт аварійно-ремонтного затвору А-1.

Одночасно завершено роботи з підсилення верхньої частини глиняного ядра кам`яно-земляної греблі.

На станції продовжуються роботи з улаштування додаткової системи відкачування протіків води з кришки турбіни гідроагрегатів №1-6. На даний час встановлюються 12 насосів з шафами управління та прокладаються трубопровідні траси.

Реконструкція вентиляційної системи та пожежної сигналізації

З метою приведення вентиляційної системи у відповідність з діючими нормативними документами для дотримання пожежних вимог, на Дністровській ГЕС продовжуються роботи з реконструкції системи вентиляції монтажного майданчика, які передбачають заміну зношених систем вентиляції на нові енергозберігаючі. Змонтовано мережу повітропроводів, спліт-систем, припливних установок, в яких передбачена система кондиціонування та обігріву повітря з його очисткою.

Цього року розпочато також реконструкцію системи пожежної сигналізації і оповіщення про надзвичайні ситуації будівель Дністровської ГЕС. Система призначена для раннього виявлення пожежі, враховуючи такі чинники як дим, температура, полум`я – з відображенням на дисплеї точного місця пожежі з одночасною сигналізацією черговому персоналу і передачею сигналу в систему протипожежної автоматики. Для попередження про виникнення пожежі використовуються світлозвукові оповіщувачі. Змонтовано кабельну мережу системи пожежної сигналізації в приміщеннях монтажного майданчика, напірної секції і частково будівлі ГЕС. Також розпочато роботи з облаштування системи порошкового пожежогасіння дизель-генератора.

Благоустрій території – на благо гідроенергетиків

У рамках підготовки до відзначення 40-річчя з дня пуску першого гідроагрегату Дністровської ГЕС виконано низку ремонтних робіт у вестибюлях станції, сходових маршах, робочих кабінетах, приміщеннях оздоровчого комплексу та їдальні. Висаджено понад 200 декоративних дерев та кущів.

Упродовж року на станції виконано поточний ремонт поверхонь машинного залу, монтажного і розвантажувального майданчиків. Проведено оздоблювальні роботи і фарбування поверхонь приміщення та обладнання. Серед іншого проведено капітальний ремонт щогл освітлення ГЕС з заміною прожекторів на світлодіодні, а також поточний ремонт освітлення машинного залу.

Увага на питання охорони праці

Значна увага упродовж 2021 року приділялась питанням охорони праці. На філії успішно впроваджена програма «Автоекзаменатор», яка використовується під час здачі іспитів з охорони праці, пожежної безпеки, техніки експлуатації та робіт підвищеної небезпеки.

Придбано та введено в експлуатацію робот-тренажер серцево-легеневої та мозкової реанімації, завдяки чому розпочато практичне навчання з надання першої домедичної допомоги: штучний масаж серця та штучна вентиляція легень.

Також для підвищення безпеки на території філії «Дністровська ГЕС» службою охорони праці проведено заходи з відновлення схем, знаків та розмітки по руху транспорту і працівників.

Службою охорони праці щоденно здійснюється контроль за дотриманням правил з охорони праці та безпечного виконання робіт працівниками філії та підрядних організацій. Систематично проводяться Дні охорони праці.

Разом з тим, протягом року було проведено 8 об΄єктових протипожежних тренувань з відпрацюванням тактичних прийомів, визначення методів і засобів гасіння пожеж на об΄єктах філії, організації рятування й евакуації персоналу. Також відбулося 4 протиаварійних тренування.

У планах колективу станції – збереження позитивної виробничої динаміки задля безпечної експлуатації гідроспоруд та забезпечення об’єднаної енергосистеми України цінною балансуючою енергією.

Пресслужба Дністровської ГЕС

Читайте також:

Поділитися: