«Ми виходимо на фінішну пряму тривалого процесу, пов’язаного із вводом в експлуатацію агрегату № 4, – наголосив Вадим Рассовський і зауважив: – За результатами зустрічі ми повинні доповісти про виконання своїх зобов’язань перед державою щодо введення додаткових потужностей у 324 МВт».
Головний інженер Дністровської ГАЕС Анатолій Жук наголосив, що введення в експлуатацію гідроагрегату №4, а згодом і третьої черги станції у складі гідроагрегатів №5-7, дозволить покрити існуючий попит на пікову потужність в ОЕС України в перспективі до 2035 року, а також сприятиме інтеграції української енергосистеми до об’єднаної енергосистеми країн Європейського Союзу ENTSO-E.
«Важливо зазначити, що усі конструктиви працюють в нормальному режимі. Це ключовий результат спільної роботи всіх підрядних організацій», - зазначає заступник генерального директора Консорціуму «НВО «Укргідроенергобуд» В’ячеслав Павловський.
Нагадаємо, в рамках першої черги будівництва Дністровської ГАЕС було введено в експлуатацію три гідроагрегати загальною потужністю 972 МВт в генераторному режимі.
Наступним етапом є будівництво ІІІ черги Дністровської ГАЕС у складі гідроагрегатів № 5–7, який пройшов державну експертизу та отримав позитивний висновок.
«Гідроагрегат № 4 успішно працює уже як у насосному, так і генераторному режимах. Попереду ще ІІІ черга будівництва Дністровської ГАЕС: упевнений, що ми достойно і з честю спільно завершимо будівництво цього унікального об’єкту!», - зазначив директор філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» Василь Субота.
Після введення в експлуатацію усіх семи гідроагрегатів Дністровська ГАЕС стане найбільшою гідроакумулюючою станцією у Європі зі встановленою потужністю 2268 МВт в генераторному режимі та 2947 МВт у насосному.
Варто зазначити, що спорудження дасть можливість використовувати надлишки дешевої нічної електроенергії для закачування води в насосному режимі на високі позначки у верхню водойму і спрацювання її в турбінному режимі в години пік для вироблення гостродефіцитної пікової електроенергії. До того ж, дозволить забезпечити нормальну роботу атомних електростанцій, зупинки й пуски яких пов’язані з нічними витратами. Окрім того, гідроагрегати Дністровської ГАЕС експлуатуватимуться для регулювання енергосистеми.
Завершення будівництва дасть новий поштовх економічному, інфраструктурному і соціальному розвитку регіону.
Пресслужба Дністровської ГАЕС
Читайте також:
Дністровська ГАЕС: 14 цікавих фактів про найбільшу гідроакумулюючу станцію Європи
Актуальні новини
- 207